Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha egy albérlethez kivan írva...

Ha egy albérlethez kivan írva hogy kisállat tartása tilos akkor az egy akváriumra is vonatkozik?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a hal is állat ilyen válaszokkal kíméljetek, de itt most arra gondolok hogy az akvárium kb egy díszdoboz, a halak el vannak különítve a külvilágtól és soha nem is kerülnek ki onnan ellentétben egy tengerimalaccal vagy egy gekkóval.
2018. júl. 21. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonosfüggő, kérdezd meg őt. Nem hiszem, hogy van ellene kifogása, de ki tudja.
2018. júl. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Laikusok mindig attól rettegnek, hogy megreped vagy szétdurran az akvárium. Mondjuk volt már rá példa, 50-100 liter víz meg nem mutat jól a padlón. De ez tulajfüggő.
2018. júl. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt a helyzet. Mi nem szóltunk a halakról mert kb olyan mintha megtöltenék valamit vízzel, lefedném és úgyhagynám. A halak semmit nem zavarnak. Amikor kiköltöztünk onnan láttak az akváriumot de nem szóltak semmit. A szomszédunk meg simán macskát tartott csak titokban. Ez már azért durvább volt sztem. Szóval nem hinném h egy akvárium gondot okozna.
2018. júl. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az én albérlőimnek van akváriuma, nem akkor hozták, amikor költöztek, hanem később jelezték, hogy építenének egyet. bevettem a szerződésbe, hogy minden kárt, amit az akvárium okozhat, beleértve a szomszédok esetleges kártalanítását, ők kötelesek rendezni. Persze a vizet és a villanyt ők fizetik fogyasztás alapján, és ahogy látom, meg is dobja nekik az akvárium, mivel elég nagy, több száz literes medencéről van szó. Mondjuk én hosszú távra adtam bérbe az ingatlant, és már hét éve sügereznek a lakásomban, de sejtelmem sincs, ja esetleg ki kell költözniük, hogyan szállítják el, de azt mondták, majd ők megoldják :)

Szóval 1) jelezni kell előre, 2) a rezsi emelkedik, és azt a bérlő kell, hogy állja, 3) legyen benne a szerződésben (ahogy a háztartási gépek, stb. is benne van alapból).

Nálunk hét éve nincs semmi probléma a halakkal, mindig megcsodálom, gyönyörűek. Nekem a gekkó meg a tengerimalac hasonló kategória lenne, mondjuk a kutya, macska más tészta, azt meggondolnám. Remélem, segítettem.

2018. júl. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 4# foglalta össze gyönyörűen, úgy csináld (vagyis úgy beszéld meg a főbérlővel) ahogy mondta. Bele kell venni a szerződésbe ezeket mind. Illetve én nem tenném be titokba is, főleg ha nagyobb medencét szeretnél, ugyanis ha meglátja és mégsem engedi sokkal rosszabb lesz elajándékozni a halakat, eltakarítani az akváriumot stb.
2018. júl. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!