Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha a mollim legtöbbször a...

Ha a mollim legtöbbször a talajon "fekszik", akkor beteg?

Figyelt kérdés
Néha felúszik, etetéskor viszont inkább a talajtól csipeget. De legalább eszik.
2018. júl. 21. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen körülmények között van?
2018. júl. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
100 literes az akvárium, most volt vízcsere, a fűtő 27 fokra van beállítva, fény 2x5W-os ledes fénycső. A szűrő passz, mert kaptunk az akival, és nem lehet leolvasni róla semmit. Szivacsot cseréltünk benne, de tervezzük új szűrő vásárlását. Amúgy jól működik. Lehetséges, hogy kissé túlzsúfolt az aki, 19-en vannak összesen, a mollikon kívül guppi, platti, dánió, anci, de van benne 2 botia is. Tudom-tudom, annak sok hely kell, erre csak utólag jöttünk rá sajnos. A molli most egy hete, hogy nálunk van.
2018. júl. 21. 13:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen és azt elfelejtetted hozzátenni, hogy két hetes az akvárium és egy hét után tetted bele a halakat, az előző kérdésed alapján. Mondtam hogy nézd végig a diszhal.infot és a fele halat (különösen a botiákat) vidd vissza, mert mint látod, most jelentkeznek már a betegség tünetei, hamar elkezdenek hullani is, ezt garantálhatom sajnos.
2018. júl. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Meg fog dögleni valószínűleg,nem igazán lehet a halakat eredményesen gyógyítani sajnos :( Ha fekszik,akkor mindenképpen van valami baja,lehet az úszóhólyagja de lehet akármi más is,gomba,uszonyrohadás bármi. Vedd külön,nehogy megfertőzze a többieket.
2018. júl. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt ugye elpofáztam, hogy napi vízcsere kell, és fél adag kaja...

Ha így cselekedtél, és annak ellenére van ez a jelenség, akkor a napi 10% vízcserét emeld napi 15-re, a kajával pedig teljesen állj le!!! Legalább 5 napra!

Utána negyed adag!

Sajnos elkezdődött az ammónia mérgezés, mert bejáratlaj aksiba tettél halakat.

2018. júl. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

*bejáratlan


Ami azt jelenti, hogy az általad jól működőnek titulált szűrő maximum technikai értelemben jó még, de a vízforgatás és a mechanikai szűrés egy akváriumban sokad rendű dolog.

2018. júl. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem mellesleg ki kéne deríteni miféle az a szűrő. Mivel az egész biológiai stabilitásnak az az alapja, és a beért szűrő miatt lehet egy vízzel telt üvegedény akváriumnak nevezni, így minden felmerülő problémának, minden bármi más infónak, segítségnek, tanácsnak, eszmecserének, mindennek az a legelső lépése, hogy tudni lehessen, hogy egyáltalán miről beszélünk, "az érem 2 oldala" tehát hogy egyrészt milyen a vízterhelés (mennyi, milyen állat) és emellett milyen a szűrés (és növényzet, mennyisége, egészségük, növekedési intenzitásuk...)


Csak azért szorgalmaznám ezt a dolgot, mert a tapasztalatból (és a fényerődből) kiindulva, nem lennék meglepve, ha úgy 40 literre kapacitált szűrő ketyegne az aksiban.

2018. júl. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
lehet hogy én vagyok béna, ezt a 2x5w-ot nem értem. hangulatvilágítás? megnéznék egy képet, de biztos nem fog jönni. valahogy elmúlik a lelkesedés.
2018. júl. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat tanultam... főleg arroganciát...

Segítséget szerettem volna kérni, mert tudom, hogy segítségre van szükségem. Igen, elcsesztem. Ezt felfogtam! De ha lesz@rnám az egészet, akkor nem kérdezek meg senkit utólag sem! Tudom, hogy előre kellett volna, de nem így történt, ez a múlt, nem tudok rajta változtatni!!!

Egyébként olvasgattam a témában indítás előtt is, és kérdezősködtem is az üzletekben, tehát szerettem volna felkészülni. Felkészültnek is éreztem magam. De nem voltam az, most már rájöttem! Tudom, hogy most már késő, sajnálom is szegény halakat, ezért minden tőlem telhetőt meg fogok tenni azért, hogy a hibáimat kijavítsam, a segítségetekkel vagy anélkül!

Még egyszer kössz, hogy rámáldoztatok az időtökből egy kevéskét.

2018. júl. 21. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!