Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Homokot milyen vastagon lehet...

Homokot milyen vastagon lehet tenni?

Figyelt kérdés

Egy aranyhalas 180lityis akit indítanék, és olvastam, hogy homok a legjobb. Olvastam azt is, hogy a talajt kb 4-5-6 cm vastagra kell hagyni, hogy lehessen bele növényt ültetni.

Anzbiast szeretnék.


Olvastam még azt is, hogy a homokban légmentes tér lehet, és veszélyes gázok gyűlhetnek fel. Lehet homokot 5centire hagyni?


Vagy netán csak szórjam rá a vastagabb sóder tetejére? Nem nézne ki bután?


2018. júl. 22. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem a finomszemcsés, un. bányahomok kell, hanem az 1-3 mm szemcseméretű mosott folyami homok. Az egyes talajrétegeket finomlyukú nylon hálóval el lehet választani egymástól.
2018. júl. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És azt olvastad hogy az anubiast nem szabad elültetni? Azt rá kell kötözni kőre/gyökérre és szabadon hagyni a tövét/gyökérzetét mert berohad. Sóder már van az akváriumban, hogyhogy az fölé akarsz még homokot rakni? Egyébként az aranyhal remekül túrja a talajt, szerintem olyan 4-5 cm homoknál több nem kell, de az anubiast ne ültesd bele.
2018. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Még nincs semmi, csak kérdezném mi a jobb. Anubiast azért válsztottam, mert aranyhalak nem bántják elvileg. 1-3mm es akváriumi homok- kvarc homok jó választás lenne?
2018. júl. 22. 14:24
 4/4 Skid05 ***** válasza:

Szokták a gyöngykavicsot keverni a 0,5-nél nagyobb (tehát nem porszerű) méretű térkő/folyami homokkal. Ugyanakkor a kavicsból a nagy ásásban benyelhetnek ha nagyobbak lesznek, (volt már, hogy megakadt odabenn) így ezúttal csak homokot javaslok.

Esetleg ha tudsz beszerezni néhány öregebb tő hólyagos vízikelyhet azok egyrészt szintén húsosabb levelűek, másrészt az anubiasszal szemben megvan az az előnyük, hogy jelentős nitrátfogyasztók. Az meg aranyhalak mellett igen jól jön. Békalencse, kagylótutaj is megér egy próbát, túl szaporák, hogy kipusztuljanak. Persze a szűrésre is fókuszálni kell, külső szűrő (kb 1200l/h és minél nagyobb rekesztérfogat) és siporax az alap.

Összegezve: ha ültetsz vízikelyhet, akkor a 4-5 centi mehet, brutális gyökérzete mozgatja majd a talajt. Ha nem, akkor értelmetlen pár centinél tovább menni, az anubiasnak meg a halaknak biztos nem kell.

2018. júl. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!