Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 74 literbe tehetek ilyen halakat?

Anna Petro kérdése:

74 literbe tehetek ilyen halakat?

Figyelt kérdés
Kezdésnek 3 guppira,3 plattyra , 3 Mollyra,3 szifora gondoltam 2 nőstény és 1 hím arányban.Ezeknek kb egyforma vizhofok kell . Jók így együtt ?
2018. júl. 23. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Mollynak szifónak kicsi, a kérdést pedig felesleges naponta kiírni. 😄
2018. júl. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak nemsokára mennek megvenni és nem tudom jó lessz e nekik így.Es eddig nem sokat segítettek. 😶
2018. júl. 23. 18:34
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

A szűrő ment 3 hétig? Ha nem jaratsd 3 hétig mindenképpen mert azonnal hullani fognak, gondolom nem ez a cél.

[link]


Halat meg olyat vegyél ami tetszik itt tudsz nézelődni.

[link]

2018. júl. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Annuska, most írtad, hogy most lesz meg az akvárium, hova akarsz halakat venni???

Ez nem egy aranyhörcsög, hogy beteszed egy ketrecbe adsz neki enni, oszt le van tudva!

Szűrő be van érve? Halak igényeinek utánanéztél?

Betelepítés módjának utánanéztél?

Most írtam pár opciót a másik kérdésedhez, de ilyen hozzáállással előre sajnálom a halakat, mert halálra vannak ítélve.


Amúgy amit összeraktál társítás, az egyik lehető legrosszabb.

Értékelem, hogy legalább a hőmérsékletnek utánanéztél, meg közeli élőhelyről válogattál, de ezt még kicsit gyakorolni kell.

3-szor ekkora akváriumba is problémát jelentene idővel 4 elevenszülő fajt összerakni. Ez öngyilkosság. Fél éven belül egy 5000 literes akvárium se lenne elég.


Egyébként az 1 h 2 n arány még úgy ahogy stimmel, de ez nem azt jelenti, hogy ezekből a fajtákból elég ennyi egyedszám. Nagyobb csapatban kell őket tartani.

Megfelelő egyedszámú csapatból ez az akvárium 2 csapatot bír el.

Nem elevenszülőkből, mert ha belegebedsz, akkor se fogod tudni kezelni a szaporulat problémáját, és hely igényét.


Csak hímeket tartva, guppi és platti jöhet szóba.

Jó szűréssel pl 8-8 hím guppi, és hím platti. A guppikat könnyű felismerni, a plattikat nehezebb, viszont nem kockáztathatsz, nem lehet köztük nőstény, mert ha 1-2 van 6-7 hím mellett, akkor azokat agyon szekálják!

2018. júl. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mint írták mollynak xifonak kicsi, és az elevenszülők amúgy is pillanatok alatt túlnépesítik az akváriumot. Mellesleg semmit se tudsz az akvarisztikáról és hajlandóságot se mutatsz a tanulásra.
2018. júl. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"hajlandóságot se mutatsz a tanulásra."


Utánanézett a hőmérsékletnek, meg a nemek arányának! :)

Jó, 6000 más dolognak is utána kéne, de hát a leghosszabb út is 1 lépéssel kezdődik! :D


Kedves kérdező, én optimista vagyok, hiszek benned! :)


[link] A kezdőknek és az akvárium fejezeteket olvasd el!

Meg a fentebbi linkek cikkeit is!

Az akvarisztika nem 1 állat tartása. Bonyolultabb. Ezért ha nem döglötthalakat akarsz látni, nem úszod meg tanulás nélkül.

2018. júl. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nyaljálplutóniumot ***** válasza:

Az aranyhal hideg vízi szóval aranyhalat ne rakj

Bele!

2018. júl. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!