Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha kútvízzel töltöm fel az...

PóbisGábor kérdése:

Ha kútvízzel töltöm fel az akváriumomat, mennyi idő után tudok bele halakat tenni? Mert ugye a kútvíz nem klóros, így gondolom nem kell olyan sokáig állni hagyni a vizet.

Figyelt kérdés
2018. júl. 28. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak ugye nem a klór miatt kell járatni (és nem állni hagyni) a vizet, így tökéletesen ugyanannyi ideig.

Már ha egyáltalán alkalmas akváriumba.

2018. júl. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy a kútvíz alkalmas az akváriumba, be kéne vizsgáltatni, de legalább az összes vízminőség mérő tesztet alkalmazni rajta.

És mivel nem a klór miatt kell járatni egy új akváriumot 2-3 hétig, ezért ezt is pont ugyanaddig kell üresen járatni. A biológiai szűrés kialakulása végett kell járjon ennyi időt az akvárium.

2018. júl. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem,és ha baktériumokat használok a víz beoltására, mennyi idő után tudom beletenni a halakat? Milyen baktériumokat érdemes használni ehez?
2018. júl. 28. 17:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor is minimum 2 hét, de én támogatom a 3 hetet így is. Miért akarsz ennyire sietni? Kicsit hiányosnak érzem a tudásodat az akvarisztikával kapcsolatban, mekkora akváriumot akarsz indítani milyen halakkal?
2018. júl. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát,igen nem sokat tudok róla. Én 37,5 literes akváriumot szeretnék, guppy és neonhalakat tennék bele. Csak műnövényzetet akarok bele tenni az elején.
2018. júl. 28. 17:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Jól sejtettem...ez nem így megy. Neonnak 80 cm kiúszótér kell, ez kb 70-80 literes akvárium alatt nem lehetséges. Guppiból belerakhatsz kb 3-5 hímet. Kell élőnövény, nélkülözhetetlen a biológiai egyensúlyhoz.

[link] itt olvasgass kicsit a kezdőknek és akváriumról fülek alatt, mert nagyon nagy alapok hiányoznak és csak kudarc lesz így belőle.

2018. júl. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm
2018. júl. 28. 17:47
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kis akváriumnál pláne körültekintően kell eljárni, és biztosra menni, mert nehéz biológiai egyensúlyt kialakítani. Úgyhogy csak türelem. Szűrőd van? Annak be kell érni. Utána jöhetnek a halak. Pl hím guppik. Az jó neked ilyen méretbe. Válogass többféle színűt, de más halat ne tegyél melléjük. mást nem bír el se az akvárium se a szűrő.
2018. júl. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen van. Hím guppyt mennyit tehetek bele? Nőstényt miért ne tegyek bele?
2018. júl. 29. 11:56
 10/10 anonim ***** válasza:

A guppik elevenszülők, az ikra a nőstégy testén belül fejlődik, mindentől védetten, így minden ikra kikel, és mindből kishal lesz. Ragadozók híján pedig nagy részük a felnőtt kort is megéri. Utána pedig ők is szaporodni fognak.

Az akvárium és a szűrő kapacitása igencsak véges, úgyhogy ha egy exponenciális növekedésswl számolunk, akkor 1 éven belül kéne egy 8000 literes akvárium. Gondolom ez meggyőző ellenérv a nőstények ellen. :)

Egy ilyen méret épphogy alkalmas hal tartásra, szaporodás, meg társítás szóba se jöhet, ezt be kell látni.


Elajándékozni is nehéz őket, mert van pár kezdő aki beleszaladt ebbe a hibába, úgyhogy ingyen elvihető is elég sok van.


Hogy hímből mennyit tarthatsz, az a szűrő kapacitásától is függ. Kb. 6-8 db-ot.

Ha műnövény lesz, akkor inkább 5-6-ot.

De a szűrőtől is függ.

2018. júl. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!