Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zeolit vagy fekete tőzeg?

Zeolit vagy fekete tőzeg?

Figyelt kérdés
Szeretném a szűrőm hatékonyságát növelni azáltal, hogy kicserélem a gyári tölteteket. A szűrőfej és a töltet közé vattát tennék. De melyiket válasszam?

2018. aug. 3. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
És mi lenne a töltet?
2018. aug. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
És egyáltalán, milyen szűrő? Külső, belső, pontos típus?
2018. aug. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

...ja, mármint hogy ezek a fentiek lennének a szűrőanyagok?

Hát egyik szarabb mint a másik. Honnan jöttek ezek az ötletek? Tényleg kíváncsi vagyok a forrásra, mert ekkora hülyeségbe azért ritkán szalad bele az ember.

2018. aug. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Skid05 ***** válasza:

Oka van, hogy pont erre a kettőre gondoltál?

A zeolit leginkább kémiai szűrőanyagként tündököl, a tőzeg a keménységen keresztül hatással van a víz ph-jára és a huminsavak a vizet is megszínezik, tehát barna/fekete víz eléréséhez tökéletes.

De a gyári töltetek tuningolása alatt (nem véletlenül) nem ezek szoktak előkerülni, a szűrő hatékonyságát leginkább a biológiai lebontó szűrőfelületen keresztül lehet piszkálni, vmi olyan anyaggal ami kis térfogata mellett magas porozitással rendelkezik, az áramló víz által átjárható mikroszkopikus üregrendszert foglal magába. Siporax, substrat pro, matrix trop etc.

2018. aug. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hogy arra a részre is rátérjünk, amivel mész is valamire:


A vatta talán a legnagyobb hülyeség a 3 közül, az alapból felejtős. Olyan fojtást csinál, hogy semmi vízforgásod nem lesz.


Érdemi szűrőanyagok:

seachem matrix, eheim substrat pro, ada bio rio, sera siporax, sera siporax mini.

2018. aug. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Salx Narval ***** válasza:
Egyáltalán nem hülyeség egyik anyag sem csak tudni kell, hogy hová és mikor használjuk. A zeolitból és a tőzegből sem mindegy, hogy milyent veszünk. Valóban nem mindegyik jó akvarisztikai használatra és az sem mindegy mire akarjuk használni. Abban viszont igazuk van a kollégáknak, hogy a biológiai szűréshez jobbak a felsorolt anyagok. Árérték arányban a siporax és siporax mini talán a legjobb választás attól függően, hogy mennyi hely van.
2018. aug. 4. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nyilván nem az anyag hülyeség, egy anyag, csak egy anyag, nem tud okosság se lenni, meg hülyeség se. :)

Az ötlet, hogy a "szűrő hatékonyságának a növelésére " használja ezeket... na az a hülyeség.

2018. aug. 4. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Salx Narval ***** válasza:
Így már jobban hangzik de még így sem feltétlenül igaz, mert bizony néha a kémiai szűrés is fontos lehet, mint ahogy a kemikáliák nélküli tőzegfiltrálás is. Nyilván a kérdező esetében nem erről van szó ezért is adtam igazat. 30-éve használom mindkét anyagot és kicsit sértőnek találtam, hogy majdhogynem lehülyézted azokat akik ajánlani merték. Én csak az általánosítás miatt próbáltam érvelni, mert ezt így ahogy tetted nem túl szerencsés kijelenteni. Csodálatos anyag mindkettő és igenis jól használható.
2018. aug. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"az általánosítás miatt próbáltam érvelni, "


Csak én nem általánosságban válaszoltam, mert nem egy termékbemutató volt a célom, hanem a konkrét esetre vonatkozóan válaszoltam.


" Nyilván a kérdező esetében nem erről van szó"


Ja, nyilván. Tehát nyilván, hülyeség, az ő esetében.

És aki az ő esetében ezt ajánlotta, azt minden további nélkül simán lehülyézem, nem különösebben hat meg, ki hogy sértődik meg.

2018. aug. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát, ti jól eldumáltok itt egymással, nem mondom!

A neten nagyon sokat olvastam ezekről, és megtetszett, hogy nem csak kémiai szűrést végez, hanem a szemcsék pórusai jó felületet biztosítanak a bacik számára.

JBL cristalprofi e900-ba terveztem a befolyás irányából ebben a sorrendben: 1 szivacs, 2-3 szürőanyag, 4 perlonvatta. Mivel négy kosaras. De lehet, hogy így: kerámia gyűrű, szivacs, szűrő anyag és a negyedikben szűrő anyag vékony réteg vattával.

Olvastam jót is rosszat is mindkettő anyagról, de az tetszik bennük, hogy természetes anyagok. Az nem izgat, hogy a tőzeg megszinezi a vizet.

Köszi a válaszokat, még meggondolom, hogy mi legyen.

2018. aug. 4. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!