Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Úgy néz ki a guppim vemhes,...

Úgy néz ki a guppim vemhes, társas akváriumban él, túl élik a picik ha együtt hagyom velük?

Figyelt kérdés
Már nagyon fekete neki a hasa alja, szerintem hamarosan ellik. Ja és mellesleg tegnap csináltam részleges víz cserét és ma reggel láttam hogy van csiga az akváriumban, pedig nem is vettem. Ez hogy lehetséges? Át mostam alaposan mindent.

2018. aug. 6. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Hogyha bennt hagyod a többivel akkor 100 % hogy megeszik a kicsiket, ha sok növény, búvóhely van az akváriumba akkor esetleg néhány túlélheti.


A csiga nem tudom hogy került oda.

2018. aug. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Bamboocha466 ***** válasza:
82%

A túléléssel kapcsolatban az #1 mindent leírt.

Lehet kapni elkülönítő dobozt, ebbe beleteheted szülés elött a terhes példányt, majd a szülés végeztével visszahelyezheteted a többi hálóhoz. Így a kicsik bent maradnak (párat az anya így is meg fog enni), és nyugodtan növekedhetnek. 3-4 hetes korukra már elég nagyok lesznek, és bekerülhetnek ök is a többiekhez.

Mit fogsz kezdeni az utódokkal? Ha mindet megtartod, és nem különited el a hímeket a nöstenyektöl, hónapokon belül túl sok guppid lesz.


A csiga valószínűleg növénnyel kerülhetett be, akár kifejlett példányként, akár peteként.

Szedegesd ki őket, ha szerencséd van, meg nem petezett le, ha nincs szerencséd, szerezz be Helena csigaevö csigakat, ők segítenek.

2018. aug. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 ciaranita válasza:

En elkulonitettem oket az elejen. Az anyuka depis lett es meghalt. A bebi guppyik meg betegen szulettek. Igy regota az elles szabadon tortenik. A bebik vannak annyira furgek hogy nehez oket elkapni plusz eszrevenni hogy a tobbi nagyobb megegye. Ha van par ko es par noveny 10bol max 1 2 bebit ha elkapnak. Azt semtartom valoszinunek. Szoval nalam az elkulonites egyeltalan nem jart sikerrel.

A csigaval meg vigyazz, pillanatok alatt lehet belole 50 darab es leeszik a novenyed. Ahogy elottem szolo mondta, erdrmes tartani pat csigaevo csigat. Diszletnek is megteszik.

2018. aug. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!