Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek erről az...

Manipura kérdése:

Mi a véleményetek erről az akváriumszettről?

Figyelt kérdés

[link]

Teljesen amatőr vagyok a témában. Tudnátok ajánlani olyan oldalt, ahol ehhez hasonló szettet tudok venni, ha esetleg ennél van jobb is?



2018. aug. 6. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy ehhez nagyon hasonló akváriumszettem.

Az volt a legnagyobb gondom vele, hogy a tetőbe csak egy fénycsövet lehet tenni, ami nagyon behatárolja, hogy milyen növény marad meg az akváriumban. Nagyon kevés így a fény. És nem tudod azt megcsinálni, hogy legyen egy napfény és egy növényes spektrumú cső, mert nincs neki hely.

Én emiatt nem vennék ilyet.

2018. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Anno az első akváriumomat rendeltem erről az oldalról. A leggagyibb szűrő és fény járt hozzá, persze akkor ezt még nem értettem annyira. Egy 96 literes akvárium volt aminek a szűrője 30 (!) litert is alig bírt a későbbiekben megszűrni, miután ahhoz vettem egy rendes, nagy kapacitású szűrőt. Szóval inkább tanulj előtte, lásd át mi merre hány méter és utána állítsd össze egy akváriumot, ne szettben gondolkozz.


[link] innen tudsz a legjobban tanulni.

2018. aug. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Skid05 ***** válasza:

A fénnyel és a szűréssel is baj van, ez a két legdrágább tétel az egész akváriumot illetően, így ezek cseréje 60-70%-kal emelné a költségeket. Megéri? Nagyon nem.

A technikát itt is szívesen segítenek neked összepakolni a bennfentesek.

Nézz át a diszhal.info oldalra, bogarássz a leendő lakók igényei között.

54 literben aprócska rajhalból (3-4cm) egy kisebb csapat VAGY egy betta hím + egy törpe corydoras csapat fér el, a széles körben elérhető fajok közül, kezdőknek.

Ha van rá mód/hely/tőke érdemes kicsit nagyobbat álmodni, mondjuk egy 72est vagy 96ost, így indulásként pláne, szélesebb a hibahatár.

Általánosságban kerüld a szetteket, ami érne valamit az 6 számjegyű.

És valóban célszerű az elméleti alapozással kezdeni, ha még nem volt meg.

2018. aug. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A szettek épphogy alkalmasan hal tartásra. Mindegyik. Ez is.

Alkalmas, de épphogy. Növénytartásra is épphogy alkalmas.

Pl egy gömbmohának elég a fény, meg egy anubias nana-nak. Ezek nem nőnek, csak úgy vannak.

Halból annyit tudsz beletenni, mint ha egy 30 literes akvárium lenne, mert annyit ér a szűrő.

Jobb felszereltséget úgy tudsz csinálni, ha magadnak rakod össze az aksit.

2018. aug. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne dobj ki ennyit erre a szettre mert a ketszereset fogod meg pluszban ra kolteni es meg akkor se biztos hogy jol fog mukodni.

Ha nincs tul nagy anyagi mozgas tered, inkabb vegyel egy 100-120 liter koruli hasznalt (jo allapotu) medencet es pakold ossze sajat magad a hozza valo cuccokat. Ennel gyenge a feny es a szuro kb semmit sem er. Par muanyag noveny es muanyag disztargy kisereteben szoktak bele ugrani ilyen teknikaba azok akik betoppannak egy diszhalakkal foglalkozo uzletbe es jujj de megtetszik nekik az aranyhal amit meg is vesznek azonnal.

Majd mikor szerencsetlen para kipusztul ket honap utan es az akvarium tiszta alga lesz, akkor megy az egesz a taroloba.

2018. aug. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!