Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zöld cérnaalgát mi okozza...

Skid05 kérdése:

Zöld cérnaalgát mi okozza elsősorban?

Figyelt kérdés
Főleg az áramlásban van belőle nem is kevés.

2018. aug. 6. 23:41
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem az erős fény és a felmelegedett víz de ez tényleg csak egy tipp mert akárhol, akármilyen körülmények között képes kialakulni, burjánzani és ahogy jött eltűnni is. Ez az alga szinte a semmivel is beéri, ezért nem is szívesen emelném ki fő okként a fényt és melegebb vizet, mert igazából én sem tudom, arra alapoztam a tippet, hogy a tavaknál jellemzően a mostani időjárás esetén burjánzik. Teljesen jól karbantartott akváriumokat is meglephet. Hát, mindent el kell követni amit lehet, jó szűrés, ideális körülmények, dús növényzet, kellő világítás és táp, takarítás, vízcserék, mechanikai irtás, stb.
2018. aug. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Bamboocha466 ***** válasza:

Nálam annak idején a helytelenül adagolt, vastartalmú növénytápanyaggsl együtt jelent meg.

Mechanikai eltávolítás (nekem ebben egy fogkefe volt a legjobb bajtarsam), helyes tápozás, világítás oldhatja meg a problémát.

Ezüst fonalalgazot ajánlották nekem ez ellen, de még ők sem akarták elfogyasztani.

2018. aug. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A vas határon belül van, a növényszárakra van rátekeredve a fogkefét el sem tudom képzelni roncsolás nélkül. Világítás? Az nehéz ügy, próbáltam kevéssel (7h) és sokkal (10h) egyelőre tartja magát. Volt ahol azt mondták a fény torzulása (1 éves led) miatt nem épül be az a tápanyag amivel a cérna beéri, így kvázi szélmalomharc. Takarítás volt egy nagyobb az utóbbi időben, talán az majd hatást gyakorol. Köszi a tapasztalatot.
2018. aug. 7. 23:08
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Ennek az algának tényleg tök mindegy mivel világítasz, tápozol vagy sem de a növényeknek nem mindegy, csak azzal tudsz eredményt elérni ha sikerülne a növényeidet előnyhöz juttatni, helyzetbe hozni. Nyilván nem egyszerű dolog a világításcsere de el tudom képzelni én is amit mondtak. Esetleg úszó lebegő növények telepítése, bár nálam egyszer a tüskéshínár között is megjelent szerencsére onnan könnyen kikaptam még mielőtt lefojtotta volna. Én annyi mindent csináltam, hogy fogalmam sincs mi győzte le végül.:D Szerencsére mostanában nem találkoztam vele, van az üvegen zöld alga de az nyár végével eltűnik, itt-ott van egy kevés ecset is a köveken de azt átforgatással kordában tartom és a sügérek is tépik, van zöld balatoni algám is de azt én telepítettem dekorációs majd etetési céllal, ja és van még gömbalgám is. Talán ez a sok más algafaj és mohák, hínárfélék között nem jut neki élettér, de ezt csak remélem.:D
2018. aug. 8. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!