Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy fiatal kifejlett,...

Van egy fiatal kifejlett, sárga fiú molly halam. Mostanába sokszorlefekszik a földre és nem tudom szegénynek mi a baja. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

2018. aug. 8. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem megfelelő tartási körülmények. Írd le azt.
2018. aug. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szinte biztos hogy rossz tartási körülmény miatt, ezeket a halakat sokszor veszik kis és zsúfolt akváriumba. Hány literben van hány és milyen más halakkal?
2018. aug. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Skid05 ***** válasza:

Ez a statikus viselkedés bomlástermékek jelenlétére (és nitrogén alapú mérgezésre) utal igen jó eséllyel, ennek pedig a szűrés – túltelepítés vonalon kell keresni az okát.

Milyen szűrő?

Milyen gyakran és hogyan takarítva?

Vízcserék mértéke-gyakorisága?

Fauna összetétele?

2018. aug. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Skid05 ***** válasza:

Itt reflektálnék a privát megkeresésre, hátha mások is látnak benned fantáziát.


„szia!Azt néztem h egy kicsit sokan vannak az akváriumba mert 20-25 literes lehet kb az akvárium.(Az akvárium tipusa: Resun DM 320.)2 hetente van tisztítva, mert 2 ilyen akvárium is van. vízhőmérséklet megfelelő.levegőztető, vízmelegítő van.

az enyémbe van: 2 nőstény gurámi, 2 anci takarító hak, 2 harcsa,1 sárga hím Molly, 1 fekete hím Molly,4 kicsi platti,meg kb. 6 guppi.

Meg nem tudnál valami ecsetalgaölő szert ajánlani? mert megint elszaporodtak.

KÖSZÖNÖM A VÁLASZOD!

még azt elfelejtettem mondani h ahoz képest h egy 22 literes akváriumba van ez a sok fajta hal van helyük úszkálni! régebben amikor kaptam az akváriumom sok halat beleraktunk platti, molly, szifó, rizsgombhal... szóval akkor sokan voltak és nem voltak problémásak.

eddig az életembe mindig voltak halaim és egyiknek se volt ilyen gondja h lefekszik de csak ez az 1 hal csináltilyet eddig.”


Az akvarisztikának van egy leginkább morális küszöbe, melyet a halakra vonatkozólag 30 literben szabtak meg hozzáértők. Ha régóta ilyen feltételek mellett űzöd ezt a tevékenységet, akkor kifejthetek én itt bármit, az említett küszöböt nem fogod átlépni ebben az életben.


Tudást kellene halmozni, nem pedig halfajokat, a továbbiakhoz azt döntsd el meg van-e benned az ehhez szükséges kellő alázat és szorgalom. Valami azt súgja hidegen hagy, de azért a halakat szem előtt tartva (meg hogy lásd milyen közel volt az elérhető tudás) belinkelem: [link]

és egy velős tanácsot is kapsz: válj meg a teljes állománytól mihamarabb!

2018. aug. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jó ég ez brutális állatkínzás. Ezeknek több, több száz literes akvárium kéne. Agonizálnak a halaid, válj meg tőlük.
2018. aug. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
DE ÉN NEM TUDOK NAGYOBB AKVÁRIUMOT TÁROLNI MERT AZ ÍRÓASZTALOMON VAN ÉS MEGMONDTAM A SZÜLEIMNEK H TÖBB HAL NEM JÖHET és a mollym kezd javulni :) szóval nem tudunk 30 literest meg 100 literes akváriumot venni mert amugy sincs hely neki
2018. aug. 13. 08:17
 7/8 anonim ***** válasza:
43%

és szted akkor ilyenkor mi az elvárható magatartás? A, halálra kínzod a halat, most már tudod, h nem megfelelő az akvárium, te vagy a felelős. B, veszel olyan élőlényeket (csigák, garnéla rákok) amiknek elég az akváriumod

te melyiket választod?

2018. aug. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És ha én bezárlak egy pottyantós budiba mert nagyobb helyiségre nincs helyem? Neked attól jobb? Attól ugyanúgy kínlódnak a halak. Ajéndékozd el mindet amíg még van mit.
2018. aug. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!