Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Letezik kétnemű guppy?

Ciaranita kérdése:

Letezik kétnemű guppy?

Figyelt kérdés
Egy him guppym elveszitette a szinet a hatso uszonyat leszamitva. Plusz a testalkata megegyezik egy varandos nostenyevel. Internet csak arrol talaltam infot hogy a nosteny kepes himme alakulni. De forditva lehetetlen. A guppy aktiv es eszik. Tehat meg betegnek sem gondolnam.

2018. aug. 14. 00:13
1 2
 1/12 Salx Narval ***** válasza:
Nem, valószínűleg egy nőstényt néztél hímnek.
2018. aug. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Cobra guppyt?
2018. aug. 14. 10:31
 3/12 Bamboocha466 ***** válasza:

Van gonopódiuma? Ha igen, akkor ez egy hím, ami valamiért kezd kifakulni.

Ha nincs, akkor nőstény.

Esetleg töts fel képet róla.

2018. aug. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Salx Narval ***** válasza:
Most már én is megnézném.:D
2018. aug. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2018. aug. 14. 20:28
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez egy durván hasvízkóros hím guppi.
2018. aug. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ohhh. Sose volt egyiknek sem ilyen baja. Mivel aktiv nem gondoltam hogy barmi baja is lenne. Mit kell vennem hogy rendbe jojjon?
2018. aug. 14. 23:24
 8/12 A kérdező kommentje:
Attettem a koros guppyt egy novenyakvariumba. De amit talaltam rola, aszerint az egesz akvariumot ki kellene uritenem lekezelni. Addig a halakat tarolni egy steril akvariumban. Valoban ez az egy megoldas erre a virusra? Kb 3 4 napja van ilyen allapotba.
2018. aug. 14. 23:34
 9/12 Salx Narval ***** válasza:
Jó, hogy megmutattad, ez bizony hasvízkór és egy hím. Ezt azért nehéz nősténynek nézni. Helyes, hogy külön tetted de kezelni is kell, méghozzá a külön a halat és sajnos az akváriumban lévőket is. A gyógyszer megöli a hasznos baktériumokat is, így az akváriumban a részleges vízcseréket legalább 3 hétig sűrűbben kell csinálni. Nem kell az egész akváriumot szétszedni a mai gyógyszerek és fertőtlenítők elvégzik a dolgukat de mint írtam úgy kell az akváriumot gondozni mintha most indítottad volna. Valószínűleg a beteg hal elfog pusztulni de a többiek menthetőek ha még nem látszanak rajtuk a tünetek. Ezután gyakrabban takaríts és sűrűbben cserélj vizet, ne telepítsd túl az akváriumot vagyis jobban figyelj a dolgokra.
2018. aug. 15. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Salx Narval ***** válasza:
Az akvárium teljes felszámolása járványszerű fertőzöttség esetére vonatkozik, ha csak 1 halat érint akkor elég a beteg hal eltávolítása és az akvárium gyógyszeres kezelése. Érdemes 50-literenként egy csapott evőkanál keserűsót ( gyógyszertári) adagolni a gyógyszeren felül.
2018. aug. 15. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!