Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium aljzat csere?

Akvárium aljzat csere?

Figyelt kérdés

Sziasztok! van egy 200 literes akváriumom gurámik, páncélosharcsák és ancik lakják. A talajom Praktikeres térkőhomok ami vagy nagyon könnyű, vagy nem mostam át jól (amit kétlek) de a vízem kissé homályos és sok repükő szemcse van benne. Atmman cf 1200-al szűrök és már mindent elkövettem, nem sikerül kitisztítani a vízet.


A LÉNYEG, valószínüleg a páncélosok és ancim is közreműködnek mivel megfigyeltem a túrkálás során sok porszem felrepül és nem szál le, kering az akvában, a szűrőm hiába szedi ki nem tud lépést tartani a folyton munkálkodó páncélosokkal.


Arra gondoltam a legjobb megoldás az aljzat csere lenne. Ez nem kis meló, tudom, főleg hogy sűrűn növényzetem van, de mindent elkövetek, ez nem lehet jó a lakók közérzetének sem szerintem.

Én JBL Manado-ra gondoltam, ezzel volt dolgom korábban és szerettem is csak ekkora akváriumban sprórolás szempontjából próbáltam ki a homokot, lehet jobb minőségű kellett volna, de már mindegy.


Szóval, szerintetek hogy csináljam? A manadot én anno áztattam legalább egy hétig mosás után. Ha ezt előkészítem, valamint az akva vizének felét használom feltöltéshez el lehetne intézni a talaj cserét 1 nap?

Úgy értem vizet leszívni, halakat, talajt kivenni majd előkészített talajt vissza, bele a beállt akva víz és a másik fele víz. Ezután már mehetnek is be a halak? Ez működhet?

Köszi előre



2018. aug. 15. 18:20
 1/5 Skid05 ***** válasza:

Mióta megy az aki, hogy a víz nem tisztult ki, viszont a növényzet besűrűsödött? Első körben ha van legalább egy porszívózható előtér, akkor egy napi szintű talajporszívó a homok felső 1centis rétegében kb csak 5 liter vizet leszívva, másnapra leülepszik, a vizet ekkor akár vissza is öntheted róla és ezt ismételheted párszor. Hány vízben mostad át? mert elég elkapkodottnak tűnik, a térkőhomok szutykosabb, mint a csomagolt folyami. Perlon van az atmanben? Véletlenül nem a szűrő nyomóágával szembeni oldalon keveredik föl(ahol a víz fordul)? Fullon megy az atman?


Önmagában a homok hosszabb távon tömörödni fog, kaviccsal szokták keverni ezt megelőzendő. Persze megoldható a csere és igen, melós is, de megfelelően előkészítve (közben is működő szűrő, víz, növény, halak számára ideiglenes tároló) belefér egy kemény napba. Én nem áztatom a manadót, de egyszer átmosható előtte.

2018. aug. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az akva már 2 hónapja megy. Ez alatt már toppoltam is pár növényt. Nem s sodrással lesz baj szerintem, mivel a gurámik jöttek először, addig teljesen tiszta volt, aztán jöttek a talajlakók és onnantól lett folyamatos.

A szűrőmbe most nincs perlon, jelenleg csak szivacs van a legsűrűbbig rétegezve, így szerintem felfogja mindazt amit beszív.

2018. aug. 16. 05:58
 3/5 A kérdező kommentje:
A homokot egy nagy 30 literes vödörbe öntöttem kb a felét, olyan 12 litert és felkevertem kezemmel majd leöntöttem róla a vízet ezt addig csináltam ammeddig ki nem tisztult. Ezuntán még kint slaggal is átcsapattam.
2018. aug. 16. 06:02
 4/5 Skid05 ***** válasza:

Költői kérdés: ha a csapatás után nem volt benn láthatóan szálló szemcse és percen belül letisztult, akkor a harcsák hogyan és mit kevernek fel?

Egy perlont megpróbálnék, egy kísérletet megér.

2018. aug. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A szálló szemcsét nem figyeltem, fehér vedérben meg főleg, csak azt néztem felkeverés után gyorsan leülepszik-e.

És így történt. És ültetés után vagy matatások után sem láttam ilyen jelentős felkeveredést, lehet hogy vak vagyok vagy hülye, vagy szimplán a 6 páncélos olyan intenzíven túr hogy kibodja maga mögé a port én nem tudom..

Mindenesetre ma kicsit beletúrtam én is mélyen a talajba és valami kis poros füstfelhő is kiszállt ami alapján még sem volt rendesen átmosva a talaj.. De akkor meg én nem értem.. Fél napig ültem a kád szélén és kevertem öblítettem, mostam, a körmöm is szétcseszte a homok már.

2018. aug. 17. 06:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!