Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti mit savasoltok?

Ti mit savasoltok?

Figyelt kérdés
Van egy 120 literes akvárium, amit tegnap vettem meg, és egész éjszaka járattam a belső szűrőt, de sajnos emiatt nagyon keveset aludtam! Nemtudom hogy lehetne ezen változtatni! Kikapcsolni nem szeretném, mert azt olvastam hogy nem szabad, de valamit kikérte találni, mert ez így nem túl jó! Ti mit javasoltok?
2018. aug. 16. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Annyit tudsz tenni, hogy átviszed egy másik helyiségbe, vagy veszel egy halkabb szűrőt. Kikapcsolni valóban nem kéne.
2018. aug. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megy a levegőztető funkció rajta? Mert ha igen akkor azt kiiktathatod, az a hangos igazából.
2018. aug. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Haloszobaban akvariumot tartani nagy butasag, legalabb is ha jo halloszervekkel aldott meg az elet. Az en hallasom kivalo, de nem tudtam venni olyan szurot, aminek ejszaka ne hallottam volna a hangjat. Engem zavart nagyon, foleg ha ejszaka felebredtem, mert utana nem sikerult konnyen vissza aludni.

Vidd ki a nappaliba, mert a szurot nem kellene lekapcsolni. A levegoztetes nem olyan fontos, ha a szurod befolyo aga rendesen mozgatja a viz felszint. Nalam az elozo akvamnal kellett ejszaka levegoztetnem mert a ph szint erosen leesett ebben a ciklusban, es igy szinten tudtam tartani. Ha co-zni is fogsz akkor majd ugyis meglatod, hogy kell e ejszakara mas zajforrast is bekapcsolnod. :)

2018. aug. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

egy szűrő gyakorlatilag szinte teljesen néma, ami kis alap búgó hangja van, az segít levinni alfába, amitől könnyebben elalszol. :)


Ott valami nem oké. Vagy hozzáér az üveghez, és az rezonál, vagy a buborékok hangosak, amik meg fölöslegesek.

2018. aug. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
...most láttam a másik kérdést, nem derült ki, de akkor a szűrő is használt? Mert ha igen, akkor sajnos kikotyogósodhat annyira a tengely, hogy tényleg hangos. Hát azzal nincs mit tenni.
2018. aug. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, a szűrő is
2018. aug. 16. 18:36
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Víz alatt van a kiömlőnyílás? A szűrőnek folyamatosan üzemelnie kell, csak tisztítás, takarítás esetén és esetleg etetéskor kapcsolható ki lehetőleg minél rövidebb időre.
2018. aug. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!