Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hasvízkór, most mit tegyek!?

Hasvízkór, most mit tegyek!?

Figyelt kérdés

Sajnos felütötte a fejét a hasvízkór az akváriumomban. Nagyon régen (kb fél éve) nem volt új lakó hozva, így nem lehetett behurcolva. Élő eleséget nem kaptak csak fagyasztottat. Azt tudom, hogy picit talán túltelepített, így annak is köze lehet hozzá. A paraméterek:

54 l

Egy nagy szivacsú powehead belső szűrő esőztetővel tompítva

6 páncélos harcsa

1 hím és két nőstény betta

4 platti



A hím betta adta meg magát. Először csak azt hittem hogy a fagyasztott mellé adott granulátum miatt puffadt a hasa (pedig áztatom) egy hétig az volt majd elkezdtem észrevenni az elálló pikkelyeket, tegnap pusztult el, szinte teljes pompájában, de a betegség kifejlődött rajta (kb két hete kezdődött, elég sokáig húzódott). A többi halon látszólag semmi probléma nem volt. Ma már a két nősténynek is elég nagy a hasa, igaz tegnap megint granulátum volt a kaja. Az egyik eszik rendesen, a másik nem evett. Lehetséges hogy rajtuk is ez jön elő?


Tudom hogy ez gyakorlatilag gyógyíthatatlan, és általában a fertőző változat behurcolva kerül az akváriumba, illetve öreg halaknál előfordul 1-1 megbetegedés időnként (a betta több mint egy éves volt, azt nem mondanám olyan öregnek). Most akkor egy egyéni eset vagy fertőzés? És ha fertőzés mi a teendő? Nem akarom megölni őket vagy szétbontani az akváriumot, egy dúsan növényesített táptalaj-agyaggranulátum kombós aljzat van bent, ezt esélytelen lenne szétszedni. Gyógyszerezni nem akarom a vizet ha nem muszáj a szűrő miatt.


Ha egyéni eset mi a teendő?

Ha fertőzés akkor mi a teendő?

És ha esetleg elpusztulnak a halak akkor új lakók érkezése előtt muszáj fertőtleníteni az akvát vagy gazda nélkül elpusztul a baktérium?


Bocsánat a sok kérdésért, de sajnos nagyon csalódott vagyok hogy ez a legundorítóbb betegség jött elő, pedig több éve van már akvárium és egy beteg halam vagy elhullott halam se volt még.



2018. aug. 16. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Bocsi nem olvastam végig, az áramlast nem bírja, legyengül és minden nyavaját egyből elkap. Ennyi halat a powerhead szivacs kombó lazán elbír. Vizet mennyit cserélsz? H ha legalább heti 30% akkor a víz teljesen jó lehet. Bettat tarts külön h ha tetszik.
2018. aug. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szivacsszűrővel.
2018. aug. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nincs áramlás mert az esőztető azért van rárakva hogy tompítsa, a hátfalnak és fel a felszínre van srégen irányítva. Vizet hetente cserélem kb a 30%-át.
2018. aug. 16. 23:13
 4/5 Skid05 ***** válasza:

Milyen volt a betta trió egymás közti viszonya mindössze 54 literben? Viharos vagy béke honolt?

Nem gondolom, hogy ez nitrogén alapú probléma lenne nálad ilyen feltételekkel, ezt vesd el. Ha nem eszik az nem jó jel. Napok kérdése és eldől, hogy fertőzés-e. Ha sorozatosan nem ugrik a kajára akkor vmi lappang és gyógyszer kell. Első körben karanténban, aztán kiderül a többiek mit mutatnak. Alábbit nézd át ha még nem volt meg.

[link]

[link]

2018. aug. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Békések voltak egymással, a nőstényeknek a nagyon dús növényzet búvóhelyet nyújtott, a hím oda nem is tudott bemenni mert egy nagy úszójú koronás példányról volt szó aminek a sűrű növényzet teljes akadály volt. Nem "kekeckedtek" egyszer sem, a nőstények voltak itt előbb, a hím utána került hozzám még serdülőként (igazából úgy adták el hogy vagy hím vagy nőstény lesz, még nem tudták a boltban sem).


Mára egyébként lement a duzzanat a hasukról, szerintem a granulátum volt a gond, szerintem nem etetek vele többet, de azért figyelem a viselkedésüket még.

2018. aug. 17. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!