Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tanuljam meg/ki az...

Hogyan tanuljam meg/ki az akvarisztikát?

Figyelt kérdés
Mindig is szerettem volna elkezdeni de nem volt rá sem időm,se pénzem de ezen tudtam változtatni,ti hogy tanultátok meg? könyvből? ismerőstől kaptatok 1-2 tanácsot?
2018. aug. 21. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Vannak jó könyvek, de ma már minden tudáshoz hozzá lehet férni az internetről is. Én is anno onnan tanultam, főleg erről az oldalról: [link] Itt a "kezdőknek" és "az akváriumról" fülek alatt az összes cikket olvasd el többször is amíg megérted, rögzül és átlátod a rendszert. A halfajokról itt tudsz magyar oldalak közül a legjobban informálódni: [link]
2018. aug. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bamboocha466 ***** válasza:
100%

Ha a Googlebe beírod, hogy ,,akvarisztika alapok" akkor első talalatkent bead egy 67 oldalas, képekkel teli, könnyen megérthető írást.

Itt kaphatsz egy átfogó képet.


Mint minden tanulási folyamat, ez is hosszabb ideig tart, mindig van mit tanulni.


A legfontosabb:

Mekkora akváriumot szeretnél - nyilván hely és pénztárca függő, de ajanlom, hogy egy 100 és 250l közötti meretüt válassz elsö akinak.


Akvárium méretéhez megfelelő szüröt kell választanod- lehetőleg küldött


Alkaztot kell választanod- itt már érdemes tudnod, hogy később milyen halakat és növényeket tartasz, de a lekerekített, 0,3-0,8 cm szemcsemeretü, sötétebb aljzat általában jó választás- mennyisége az akvárium méretétöl függ.


Növényeket kell választanod- több fajtát, melyek együtt tarthatónak majd a később tartani kívánt halakkal


Kell egy lámpa, mely a növényeknek megfelelő


Ha ez mind megvan, elültetheted a növényeket, elhelyezheted a díszeket, feltölthetef az akváriumot, és be kell dugnod a szüröt is.

Ekkor legalább 3 hétig halak nélkül kell mennie az akváriumban, némi "hal-szennyezest" initalva, haltappal.


A három hét alatt még sokat tanulhatsz. Amikor lejárt az idő, bekerülhetnek a halak. Vigyázz, nehogy tultelepitsd! Ha bizonytalan vagy, inkább kérdezz fórumokon.


Sok sikert! :)

2018. aug. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Facebookon elég sok csoport van ahonnan tanulhatsz pl.: Kezdő akvaristák csoportja
2018. aug. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sokat segítettetek, köszönöm mindenlinek a válszokat! :)
2018. aug. 24. 10:44
 5/5 patterson ***** válasza:
gugli...akvarisztika kezdőknek....
2018. aug. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!