Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha a növényeket megmosom, nem...

Ha a növényeket megmosom, nem veszek csigát, átmosom a talajt akkor ugye nem lesznek csigák az akváriumban?

Figyelt kérdés

2018. aug. 23. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Te felejtsd is el az akvarisztikát haver, előbb szerezz élet tapasztalatot ! Ha nem veszel csigát, mégis honnan lennének benne?


Ha viszont eddig voltak, lepetéztek egy jópár helyre, nem lesz elegendő a talaj mosás. Az üveg falára elég gyakran petéznek,kisebb nagyobb díszítő elemek közé is szaporán rakják utódaikat..

2018. aug. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bamboocha466 ***** válasza:
68%

Érdemes az új növényeket karanténban tartani, hiszen lehet rajtuk apró csiga, vagy csigapete, melyek nem feltétlenül tavolodnak el lemosas közben.


Ha használt, nedves talajtól van, érdemes kiszaritani (akár napon vagy sütöban) a 100%os csigamentesseg érdekében.

2018. aug. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a növényeket megmosod, nem veszel csigát, átmosod a talajt, de a csigákat benn hagyod az akváriumban, akkor bizony továbbra is lesznek. :-))
2018. aug. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ErniE76 válasza:

Szia!


Gondolom édesvízi akváriumról van szó. Vegyél bele egy Botia Macracanthát. Az garantáltan elpusztítja őket pár héten belül. Utána meg tartsd is meg! 2-3 évig biztos elél. És még szép nagyra (8-10 cm) is megnő(het).

2018. aug. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen fölösleges műveletek elveszik az életedet!

Létezik csigaevő csiga(anentome helena), ami lassan de biztosan fölszámolja az állományt.

Egyébként pedig nem gáz a csiga az akváriumban, főleg azon a szinten ahol ilyen kérdések merülnek fel.

2018. aug. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Amúgy mi a baj a csigákkal?


Nekem teknős akváriumban szokott lenni néha. Gondolom hínárral szoktam bevinni.


Ez nem egy negatív komment. Tényleg nem tudom mi a baj velük, de érdekelne, mert nekem is szoktak néha lenni :)

2018. aug. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!