Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van két akváriumom, vegyesen...

Van két akváriumom, vegyesen vannak benne molly illetve guppi halaim. Nagy stressz lenne ha külön szedném őket -fajtánként?

Figyelt kérdés
Ha mehet , te hogyan csinálnád ?

2018. aug. 24. 22:02
 1/7 Skid05 ***** válasza:
Ott kezdeném, hogy leírom mekkorák a medencék ahová szeparálnék.
2018. aug. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Skid05 ***** válasza:
Meg az sem árt megadni, hogy a jószágok milyen korúak és méretűek.
2018. aug. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy stressz lenne, főleg ha megfelelő méretű akváriumba kerülnek, ugyanis főleg a molly elég helyigényes. Mekkora akváriumokba raknád őket szét? Most mekkorában vannak közösen és hányan?
2018. aug. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Ha ügyesen kitudod fogni őket akkor azt a kis stresszt gond nélkül elviselik. Mindenképp a nagyobb akváriumba kerüljenek a mollik. Én első lépésként mindkét akváriumnál megcsinálnám a talajporszívózást és a heti 30% vízcserét, másnap kezdenék bele az áttelepítésbe. Legjobb módszernek azt tartom ha etetésnél a kaját a hálóba szórod és ha beleúsztak ügyesen kiveszed őket ( én legalábbis így szoktam kipecázni őket ha szükséges) és megy mindenki a maga helyére, nem fontos azonnal és egyszerre áttelepíteni mindet. Ha erőlteted a kifogást azzal csak azt éred el, hogy bepánikolnak és még etetéskor sem tudod kifogni őket, valamint a stresszhatás is nő. Türelemmel és óvatos kifogással szinte stressz nélkül megoldható az áttelepítés ha megfelelően nagy halfogóhálót használsz és nem erőlteted a dolgot.:D
2018. aug. 25. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítő válaszokat.

Az egyik akváriumom 126 liter ebben laknak pici mollyk és pár darab guppim.

A másik akváriumom 54 liter ebben laknak a mollyk pár anya hal illetve apa hal akik évek óta hónapról hónapra szaporodnak.

Rengeteget elajándékoztam , eladtam facebook csoportba , illetve halas boltba.

A mollyk többsége azért van a kisebb akváriumban mert azzal az akváriummal kezdtem immár 7 éve. Ők ha nem is kezdetben de több éve lakói.Akkor mikor vettem még kisebbek voltak , mostanra gyönyörűek és rendkívül termékenyek lettek.

Később ezelőtt másfél évvel lett a 126 literesem meg .

2018. aug. 25. 08:18
 6/7 A kérdező kommentje:
A guppik mennének a kicsi míg a mollyk a nagyba értelemszerűen.
2018. aug. 25. 08:20
 7/7 Skid05 ***** válasza:
Egyértelműen fel kéne cserélni a medencéket! Ha ezek kifejlett mollyk akkor a másfél év várakozást nem értem, az 54 igen aprócska nekik. Gondolom a vízparaméterek egyformák, így nem kell arra is figyelni. Ugyanakkor a mollyk meleg vizes fétise miatt igencsak ötletes lenne addig meglépni a cserét amíg ilyen jó idő van odakint és a medencék hőmérséklete sem tér el, még kisebb a stressz.
2018. aug. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!