Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gurámi mennyi idő alatt nő meg?

Gurámi mennyi idő alatt nő meg?

Figyelt kérdés

Van 3 ezüst gurámim, 2 hónapja vettem őket, 7-8 centisek, de nem nőnek sehova.

100 literben vannak.



2018. aug. 27. 11:33
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Mi az-az ezüst gurámi?

2. Ilyen kicsi akváriumba nem nagyon fognak nagyobbra nőni.

2018. aug. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem itt más problémák is lehettek, vagy előzőleg rosszul tartották őket, vagy nálad kerültek rossz körülmények közé. Természetesen kicsi a 100-liter, akár a kék gurámi színváltozatai, akár holdfény gurámik azok az "ezüst gurmik" de annyira azért nem, hogy 3db növéndék hal 7-8 cm-nél megálljon a növésben ha amúgy minden rendben van a vízzel és a kajával. A kék gurámiknak megjárna a 200-liter alaphangon, de 100-literben 1 hím 2 nősténnyel, ill 3 nőstény még nem annyira borzasztóan rossz. Nálam is 100-literbe volt kitéve a tenyészpár anno, szerintem simán eléldegéltek volna ott véglegesen is. Figyelj a víz minőségére szűrés, takarítás, részleges vízcserék stb. Más halakat ne nagyon telepíts max talajlakókat. Főleg nyers fagyasztott kajával etesd őket, tolhatsz egy kis vitamint is, ültess dús növényzetet, főleg úszó és lebegő növények kellenének. Legközelebb ha teheted fiatalabb halakat vegyél és főleg 100-litrbe valókat.
2018. aug. 28. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!