Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnélás akvárium?

Garnélás akvárium?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Felmerült bennem egy pár kérdés a garnélák tartásával kapcsolatban. Mivel teljesen kezdő vagyok, ez lesz az első akváriumom szeretnék kérdéseket feltenni. Utána olvasgattam az interneten, de ott sok mindenre nem kaptam választ.

Tehát, Honnan tudom a garnélákat beszerezni? vagy bármilyen kisállat kereskedésben megtalálhatóak?

Milyen víz kell nekik? Olvastam, hogy 7ph érték körüli és 24-28 fokos víz az ideális nekik.(Fajtól változó) Honnan tudom, hogy a víz 7-es ph értékű? A sima csapvíz jó nekik?

Szeretném az akváriumot díszíteni is. Fadarabokkal,Élő növényekkel amiknek nincs nagy igényük. Keresgéltem a neten és találtam egy Nano akvárium szettet: [link]

Természetesen szeretném őket szaporítani is. Ez az akvárium szett jó nekik? Vagy tudtok ajánlani jobbat.(60000 forint felé nem szeretnék menni.) Olyat is olvastam, hogy amikor beleteszed az aljzatot, a fadarabokat,köveket,növényeket és felengeded vízzel akkor utána 3-4 hétig nem szabad beletenni a garnélákat. Lehet teljesen idiótának nézek most ki,de fogalmam sincs az akvarisztikáról. Remélem érthető voltam. :) Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. aug. 27. 12:18
 1/7 Bamboocha466 ***** válasza:

Szia


Garnélákat akvarisztikakban vásárolhatsz, vagy interneten is kereshetsz, magánszemélyektöl.


Az, hogy milyen víz kell nekik, az fajtafüggö.

Ajánlom a Neocaridina garnélákat, nagyon sokféle színben kaphatóak, könnyű öket tartani, tökeletesen megélnek csapvízben.

Kis ismertető : [link]


Egyébkent a ph értéket( és egyéb vizparametereket különböző tesztekkel merhetsz).


Ez a 30literes nano szett megfelelő, de halak tartását már nem ajánlom. Illetve ár érték arányban jobbat is össze tudsz állítani...


És igen, az akváriumot be kell rendezi, hogy halakon/garnélákon/csigakon kívül minden benne legyen, és legalább 3 hétig járatni kell (ejjel-nappal mennie kell a szürönek). Ez idő alatt mesterségesen kell imitalni a későbbi elölenyek szennyezéset, étel bedzoradaval. Így elszaporodnak a lebontobakteriumok.

2018. aug. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia nagyon szépen köszönöm, valószínűleg nem utolsó válaszod. Lennének még kérdéseim.Hogyan tudnám a nitrit/nitrát szintet alacsonyan tartani? Láttam az ismertetőbe, hogy alacsonyan kell tartani. Még egy kérdés. Teljesen mindegy, hogy milyen aljzatot rakunk az akváriumba? Olvastam már olyat is, hogy nagyon előnyös ha sötét színű az aljzat.
2018. aug. 27. 14:31
 3/7 anonim ***** válasza:

"Lennének még kérdéseim.Hogyan tudnám a nitrit/nitrát szintet alacsonyan tartani? "


heti részleges vízcserékkel(15-20%), dús gyorsan növő növényzettel(nyilván fény kell nekik, tökéletes pl a tüskéshínár és a vallisneria spiralis/gigantea)

2018. aug. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bamboocha466 ***** válasza:

A Nitritet (no2) a lebontobaktériumok (3 hetes bejárati idő alatt elszaporodnak) nitráttá (No3) bontja. Ezt -részben- a növények felhasználják, részben pedig a heti (kezdetben legyen inkább heti 2) vizcsere alkalmával kerül ki a vízből.


Talajnak előnyös a sötét -így szép színűek maradnak a garnélák, illetve így kevesebb stressz éri őket. Lehetőleg legyen lekerekített, 0,3-0,7 cm-es szemcseméretű.

2018. aug. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Bamboocha466 ***** válasza:

Elfelejtettem írni, hogy lehet kapni No2 illetve No3 teszteket, melyek kimutatják, mekkora mértékben foldulnak ezek a vegyületek elő az akvárium vizében. A kezdeti időben nagyon hasznos, bajmegelőző szerepük lehet.

Lehetőleg kerüld a tesztcsíkokat, ezek nem olyan pontosak, válassz inkább csepp-tesztet. (:

2018. aug. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Egyenlőre nincs több kérdésem.
2018. aug. 27. 15:13
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

52790? ne vedd meg! A dennerle nevet és dizájnt kell(ene) megfizetned. Egy üveges néhány ezerből összeragasztgatja neked a kockát, kb 15ből kijön a fényforrás meg a szűrő, meg 5ből a talaj. Durván 40% megtakarítás a fentihez képest.

Üvegre példa, ez 20as, de a 30as se sokkal magasabb anyagköltség:

[link]

Amíg nem lesz kellő fogalmad, ne állj neki beruházni, sokan megbánták már. Éppen ezért némi hasznos anyag, hátha még nem volt meg:

[link]

[link]

2018. aug. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!