Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miert fakoak a szumik?

Miert fakoak a szumik?

Figyelt kérdés
Ma vettem 10 szumit a bejaratott 120literes akimba, semmi mas nincs benne. Egesz kicsik, es fakobbak, mint a kepeken, amit a google ad ki roluk. Lehet ez azert, mert fiatalok, vagy rossz tenyeszetbol van?
2018. aug. 28. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért mert idegesek és nem szokták még meg a helyet. A halak gyakran fakóbbak a boltban és szállításkor, új helyen a stressztől. Adj nekik időt és hogy nőjenek, ha fiatalok akkor az miatt is lehet fakó a színük, épp a napokban néztem régi képet a szumijaimról amikor kicsik voltak, a kifejlett színezethez képest nagyon fakók még akkor.
2018. aug. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
most kb 1,5cm tol 2cm a meretuk, ezek igen fiatalok, ugye? A bolt lehet kicsit rossz minosegu volt mondjuk.
2018. aug. 28. 21:18
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Igen ezek még kicsik de nem ettől fakó a színük hanem stressztől amit a hirtelen vízminőség és az új környezet okoz. Hamar megszokják az új helyet és élénkebbek lesznek ha jó helyen vannak. Sötét háttérrel,dús növényzettel főleg úszó és lebegő növényekkel növelheted biztonságérzetüket. Igyekezz úgy növényesíteni, hogy az akvárium teljes hosszában hagyj szabadon egy sávot úszótérnek, vagyis legyenek azért nyílt zónák. Az úszó növényzet azért is jó mert árnyékolja a fényt ami ha elég erős zavaró ehet számukra. Semmi ok az aggodalomra, csináld rendszeresen a heti 30% vízcseréket és takarítsd a talajt is. Etesd őket fagyasztott kajával a tápok csak kiegészítők legyenek és jó minőségűek.
2018. aug. 29. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Hirtelen vízminőség változást akartam írni.:D
2018. aug. 29. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
koszi. esetleg tudnal ajanlani valami novenyt bele? anubiast vettem. es beckett vizikelyhet. milyet lehetne meg? a vilagitasom 28w led. egesz rossz, tudom.
2018. aug. 29. 06:02
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
A tüskéshínár leültethető és akkor hamar felnő a felszínre de simán a felszínre is dobható. Ha nem túl erős a felszín áramlása akkor a májmoha is megmaradhat és szép felszíni réteget képez. Az érdes tócsagazt hátra és oldalra érdemes telepíteni ezek is szépen felnőnek a felszínre. Ha vannak gyökerek azokra tekerhetsz vagy kötözhetsz jávai ill bármilyen mohát, a mohába pl jávai páfrány is tehető, ez árnyéktűrő és nem kell leültetni. Hasznos és szép növénykék még a mohapáfrányok is pl a karolinai.
2018. aug. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Nem ártana erősíteni majd a fényerőn (kb a duplájára), ha megtelepedtek a felszíni növények. A tüskéshínárt ekkora fénynél ne ültesd le csak dobd a vízre a többi ekkora fénynél is megmarad mert árnyéktűrőek ill a felszínen ez is elég nekik. Ha más növényt is szeretnél idővel mindenképp növelni kell a fényerőt kb 0,5-6 W/ liter.
2018. aug. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!