Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy kb 1000 literes...

Van egy kb 1000 literes akváriumom, mit tehetnék bele?

Figyelt kérdés
Örököltem egy kb 1000 literes akváriumot. Eladni nem akarom, mert ekkorát használtan senki se venne, de én tudnék vele foglalkozni. Berendezési cuccok vannak hozzá. Régen azt hiszem olyan 3-400 neonhal lehetett benne.

2018. aug. 31. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez csak rajtad áll, rengeteg lehetőség van. 1000 liter nem kicsi :D. Szerintem írd le hogy milyen szűrő van hozzá, világítás .. akkor jobban tudnak segíteni az igazán hozzá értők ! Sok sikert hozza ;)
2018. aug. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Egy átlagos heti vízcsere igény 30-50% hetente a benne lévő halak mennyiségétől függően. A te esetetben nem csekély klórtalanított ivóvízről van szó és jövőben a víz komoly drágulásával lehet tervezni. Csak akor telepíts több halat ha az újrahasznosítását is meg tudod oldani pl. öntözés. Elsőként el kell döntened hogy növényes, sziklás, rajhalas, sügéres, tengeri stb.látvány legyen aztán még rengeteg probléma vár rád de megéri!
2018. aug. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Egy ekkora akváriumhoz már érdemes kiépíteni a hálózati vízvezetéket (szűrővel, tartállyal stb) és a szennyvízelvezető rendszert is , igény szerin vagy a csatornába, vagy az udvari és egyéb tárolóba újrahasznosítás céljából. Én valószínűleg kombinált szűrés mellett döntenék és nem csak a heti, havi részleges vízcserékben gondolkodnék, hacsak nincs módom az újrahasznosítására, vagy a szűrésére és visszaforgatására ( pl élőnövényes szűrőrendszer). Sok tanulást, sok munkát, türelmet és azért nem elhanyagolható költségeket is igényel egy ilyen vállalkozás de a végeredmény szerintem mindenért kárpótol. Sok sikert hozzá.
2018. szept. 1. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az lemaradt, hogy szerintem egy általad választott biotóp jellegű kialakítás nagyban növelné az akvárium szépségét.
2018. szept. 1. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy ekkora akváriumnál elég már kb a 3-4 heti részleges vízcsere, ha nincs túltelepítve és beállt a biológiai egyensúly. De így is tetemes költségeket teremt, plusz a vízelvezetést meg kell oldani, nem szaladgálhatsz háromszáz liter vízzel mindig húsz literes vödrönként. :D
2018. szept. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól függ mit tart, afrikai sügéreknél kell a heti ekkora akváriumban is, ami kb egy teli kádba víz, szóval annyira nem sok
2018. szept. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!