Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. S! Mit csináljak?

S. O. S! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van egy 120 literes akváriumom! Halakkkal együtt vettem! Csak annyit tudok, hogy egy nagyon nagy Aquael szűrő van benne! Takarításkor lemertem vizet az akváriumból egy lavórba! A lavórba belenyomkodtam a szivacsot, és mikor visszatettem a szűrőt, észrevettem, hogy még mindig el van dugulva, de akár hányszor szétszedem, még mindig csak a búgást hallom! Pénzem most nincs új szűrőre, de ha nincs szűrő, elpusztulnak a halak!

#akvárium #belső szűrő meghibásodás
2018. szept. 2. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen belső szűrőm, visszatettem takarítás után és búgott, nem indította el a vizet. Én azt csináltam ilyenkor hogy bemerítettem, elindítottam és a vízben ahogy elkezdett búgni mozgattam minden irányba, ettől valahogy csak elkapta a fonalat és beindult.
2018. szept. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Semmi nem segít! Valakiiiiiiiiiii??????

Elfognak pusztulni a halak

2018. szept. 2. 14:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Szétszedted a rotor részt is?

Könnyen pörögnek a lapátok?

2018. szept. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyugi már, nem órák alatt pusztulnak el. Ha nem is javul meg, életben tudod őket tartani azzal, hogy naponta cserélsz 15-20% vizet.

De egyébként mennyire szedted szét? Próbáld meg egyszer a vödör vízben elindítani úgy, hogy látod a rotort mozogni közben, ergo nem rakod rá a szűrő alját és a szivacsot. Olyan is volt nálam hogy meg kellett piszkáljam a lapátokat és elindult.

2018. szept. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de sajnos kuka! Mostmár hangja sincs! Annyit tudtam tenni, hogy betettem egy 30 literes akváriumba való kis szűrőt, hátha az segít! 2-3 nap múlva pedig tudok venni, valami 5-6 ezer forintos átlagos teljesítményű belső szűrőt, amíg nem veszek valami 18-20 ezres Hydor szűrőt!
2018. szept. 2. 15:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor 2-3 napig cserélj naponta a fent említett vízmennyiséget és nem lesz baj remélhetőleg.
2018. szept. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!