Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez lehet az uszonyrothadás?

Zsul86 kérdése:

Ez lehet az uszonyrothadás?

Figyelt kérdés

Majdnem két hete van meg a hím betta. Kb 25l vízben van. A víz 3naponta 30%-ban cserélve, frissítéskor kap a víz SERRA AQUATAN vízelőkészítőt is. Szűrő is van benne, esőztető módban, hogy ne legyen nagy áramlás, víz 26-28 fok között mozog. Egyedül van, kaját pedig SERRA BETTAGRAN-t kap napi 2x keveset.


Mit tegyek vele h meggyógyuljon vagy legalábbis ne romoljon az állapota?

Más jele nincs h beteg lenne, se fakulás vagy elszíneződés.

Elég mozgékony is, érdeklődik szinte minden után, étvágya is van rendesen.



2018. szept. 3. 18:09
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Képeket nemsokára töltök fel.
2018. szept. 3. 18:21
 2/17 A kérdező kommentje:
2018. szept. 3. 18:29
 3/17 A kérdező kommentje:
A farokúszóra gondolok.
2018. szept. 3. 18:49
 4/17 Skid05 ***** válasza:

A klasszikus fehéres elváltozást – ami a rothadásra utalna – a kérdéses területen én nem vélem felfedezni, ellenben – akár nősténnyel/csipkelődő lakótárssal szembeni – csetepaté közben el-el veszíthetik úszójuk egy kisebb részét, ez a keletkezett kár függvényében két hét alatt sem feltétlenül regenerálódik teljesen. Egyelőre nem lépnék ez ügyben. Ép volt mikor elhoztad?

A 30% csere túlzás, egy 15% is megtenné. Milyen típus a szűrő? A bejáratás megvolt?

A másik a növényzet, az aki elég üresnek hat, ha jól veszem ki a háttérben műnövények díszlenek, némi úszó (kagylótutaj, tüskéshínár, békalencse), de leginkább bármilyen élő növényzet előnyös lenne neki.

2018. szept. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A szűrő Eheim pickup 45, bejáratás sajnos elmaradt mert a hal előbb meglett mint a szűrő. Élő növényt nem nagyon terveztem. És nem volt semmi uszony baja amikor kaptam a halat.
2018. szept. 3. 19:46
 6/17 anonim ***** válasza:
Még kérdés, mert látom szorgosan válaszolgatsz: egyik napról a másikra lett ilyen vagy folyamatában kopott az úszója?
2018. szept. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Pedig az élő növény nagyon fontos ALAPJA az akváriumnak, anélkül nincs igazi körforgás. Én tanácsolom a beültetésüket.
2018. szept. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Skid05 ***** válasza:

A pickup meg az esőztető mód nekem nem jön össze, akárhogy igyekszem elképzelni...

Ha nem volt bejáratás akkor a napi etetést sem ejteném meg, inkább két naponta adj neki keveset. Élőnövény híján mindent neked kell eltüntetni a vízből, ami a nitrifikáció során (majd) keletkezik, jelenleg lehetetlen megmondani, hogy az egész akváriumot élővé alakító folyamat felépülése holt tart éppen.

Ezért felülírva korábbi meglátásomat vagy folytasd a 30%/3nap, vagy a még jobb 10%/nap cserékkel 2 hétig. A lényeg, hogy ne érje el a kritikus értéket a nitrogén vegyületek szintje. Az aktivitását monitorozd.

2018. szept. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szép fokozatosan lett ilyen. A pickupot maszek megoldással tettem esőztetőssé.Hát igen, kezdem belátni h élő növény nélkül nem fog menni. Amúgy lehet h pont a műnövény szabdalta meg szegényt, mert elég sok időt szokott közte tölteni, úgyhogy idő közben ki is iktattam. Esetleg tudtok olyan növényt javasolni ami hasonló mint az orchidea? Aminek nem muszály föld vagy homok, ami a gyöngykavicsban is elgyökeresedik? Köszi a válaszokat.
2018. szept. 3. 22:56
 10/17 Skid05 ***** válasza:
100%
Ösztönösen keres némi növényi búvó/nyugvóhelyet. A leültetés elsősorban fénykérdés, a talaj utána jön. Ha nagy szemcséjű (kb 4mm<) a talaj az előbb-utóbb közvetve a halra is hatni fog, mert a szemcsék között felgyűlik a mulm. A talajt megkerülve javasoltam az úszó növényeket, azzal biztosabbra mész.
2018. szept. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!