Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrő búg, normális?

Külső szűrő búg, normális?

Figyelt kérdés
Vettem egy használt, tetra 1200 as szűrőt, még soha nem volt külsőm. Légtelenítettem, öreg pokrócra tettem, de mégis kicsit búg, ami éjjel zavaró, mivel a szobámban van az aki. Normális, hogy búg?
2018. szept. 9. 12:01
 1/1 Skid05 ***** válasza:

Vmennyi hangja van, pl ha egy méterre van a fejedtől az újat is hallod, de mondjuk 4-5 méterről már nem kéne zavarónak lennie, de ezt embere is válogatja ugye.

Két eshetőséget látok: vagy az egyetlen mozgó alkatrész, a rotor unta meg a tökéletes centírt és az idő előrehaladtával van egy enyhe kilengése, ami némi hanggal jár. Idegen anyag is kerülhet a rotorházba, a kerámiatengely és a rotor épségét (hajszálrepedés) ellenőrizd, a tengelyt meg is fordíthatod.

A másik, hogy még mindig van benn levegő, mondjuk erre kevésbé utal a búgó hang. A tömítéseket nézd át és kend (szívóág, adapter, fejtömítés).

A légtelenítő pumpa használatától viszont óvakodnék.

2018. szept. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!