Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítség guppy kérdésben?

Segítség guppy kérdésben?

Figyelt kérdés
Segítség! 09. 03. -án raktam össze a 60literes akváriumomat. Tegnap este vettem észre hogy valami dudor van a guppym hasán a két alsó úszója között ami ma reggelre mintha kifakadt volna és most lóg ki onnan valami vastagabb szál. Ahogy megláttam rohantam parakillért és egy egészet bele is raktam a vízbe. Hátha tudtok nekem segíteni mert már mindent elolvastam és sejtésem sincs hogy ez mi lehet?

2018. szept. 9. 15:59
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Aki tudna nekem adni valami ötletet irjon és ha gondolja küldök képet Facebookon meg is tudja nézni úgy lehet egyszerűbb is lenne
2018. szept. 9. 16:02
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy kishal?
2018. szept. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
milyen színű?
2018. szept. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
...amúgy ez a parakilles dolog jó nagy hülyeség volt.
2018. szept. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
kb mint ha kemoterápiára járnál mindenféle diagnózis nélkül.
2018. szept. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ahj istenem komolyan, miért vágsz bele mindennek utánaolvasás nélkül? Harmadikán raktad össze, azóta eltelt mennyi is, hat nap? 3 HÉT a bejáratási idő, azaz ennyi ideig kellett volna halak nélkül menjen az akvárium. Gondolom megvetted az akváriumot, feltöltötted klóros csapvízzel és bele a ki tudja mennyi halat. Szűrő van? Hány és milyen hal van benne? Milyen időközönként van részleges vízcsere és mennyi a mértéke?


Azzal hogy beleraktad a parakillt kb azt a kis fejlődő biológiai szűrőbaktérium kolóniát is kiirtottad ami volt, megpecsételve a halaid sorsát. Sürgősen kezdj el naponta cserélni 15% vizet mert a káros anyagok fogják megölni és megbetegíteni a maradék halat.


Ennyiből nem lehet tudni mi volt a baja, de garantálom hogy a rossz tartási körülmények miatt alakult ki.

2018. szept. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Amúgy meg ha már lefényképezted, nem sokból tartana egy képkezelő programmal linket adni a képhez.
2018. szept. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Tényleg, valamiért az tudatosult bennem, hogy 3-án vetted a guppikat, de valóban, az egész akváriumot akkor raktad össze.


Hát, a jó hír, hogy így nem akkora tragédia a parakill.

Mert a szarból már nem nagyon tudott mégszarabbat csinálni.

2018. szept. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem kell egyből támadni amíg nem tudjatok hogy mikor hogy és milyen körülmények között lett összerakva az akvárium tudjatok olyan is van hogy kérdés azt fel szoktak tenni.

Amúgy meg családból kaptam már évek óta üzemeltetett akváriumból már alapból “érett” vizet. 60liter az akvárium van benne 2guppy 2molly 2 szifo és 1algaevo meg egy házmester. És az érett vizet is hagytam növényekkel mindennel együtt állni.

2018. szept. 9. 17:59
 10/15 A kérdező kommentje:
Az okoskodás meg most végképp nem segít a problémámon inkább segítséget kértem mint az okoskodó hülyékkel vitázni.
2018. szept. 9. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!