Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen csigát eszik meg a...

Milyen csigát eszik meg a helena csiga?

Figyelt kérdés

Kaptam ajándékba egy darab helena csigát, mert valahogy az akváriumomba bekerültek postakürt csigák.

A csiga eredeti gazdája mondta, hogy ezeket meg fogja enni, ha elfogynak, akkor pedig a halkaját is megeszi. Illetve, hogy ezek nem hímnős, hanem váltivarú csigák.

Na, akkor az enyém alighanem megtermékenyített nőstény volt, mert egyszer csak előkerültek a kicsik... Nem is olyan kicsik, kb. harmadakkorák, mint az anyjuk.

Az akváriumban sok a növény, nem tudom pontosan, hány darab lehet, de legalább 5, mert ennyit láttam egyszerre.

Vajon sokkal több lehet ennél? Mennyire szapora ez a faj?

Van még 1 db sün-, egy db sisak- és egy db zebracsigám. A nagy helena nem bántotta eddig őket. Lehetséges, hogy most, hogy többen vannak, bántani fogják? Féltenem kell őket?

Illetve vannak a talajban maláj tornyoscsigák (ezeket szinte soha nem látom), a helenák ezeket megeszik?


2018. szept. 11. 12:37
 1/5 Bamboocha466 ***** válasza:

A helanak gyakorlatilag minden csigat megeszik, kiveve a tobbi helanat.


Kerdes, hogy a kiscsigak biztosan helanak-e. Mert nagyon lassan szaporodo fajrol van szo. Nalam negy honap alatt lett 5 helanatol 3-6 kiscsiga.


Kuldj kepet a kicsikrol.


Nalam a malaj tornyosokat eszik a legszorgalmasabban. Szinte egy egesz maroknyi ures malajhaz osszegyult mar. Es a helana is bemegy a kavicsok koze, tehat ott sincsenek biztonsagban a malajok.

2018. szept. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]


Itt vannak a csigabigák :)


Most hirtelen csak egyet láttam a reggeli 5-ből, de hidd el, ilyen mind. Szerintem anya és gyermekei.

Még annyit, hogy június eleje-közepe táján érkezett hozzám a nagy.

2018. szept. 11. 13:00
 3/5 Bamboocha466 ***** válasza:

Hát valóban a kicsi is heléna. De már elég nagy, nizos jól belakott a kis malájokkal.

Minden esetre ne aggódj, a helának nem olyan szaporák, mint a többi csiga, meg szerintem dekoratívabbak is. Engem például ők egyáltalán nem zavarnak.

Ha téged igen, add el őket, vagy ajándékozd el. Sokan örülnének a te szerencsédnek, hogy rögtön egy "terhes" anyukát kaptál. :D

2018. szept. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, biztos voltam benne, hogy helenák, tök ugyanolyanok, mint az anyjuk.

Én kifejezetten szeretem a csigákat, hosszú percekig el tudom nézni, ahogy az üvegen mászkálnak, és furán mozog a szájuk... Mivel a növényeket nem bántják, engem nem zavarnának, ha nem bántanák a nagy csigáimat (sisak, sün, zebra, mint írtam).

Az, hogy kieszik a malájokat, nem gond, azokból van elég sok.

Eddig a nagy csigákat nem bántották, csak attól félek, hogy ha nőnek, majd többen elkezdenek egy nagy csigát vegzálni, és megölik.

Bár amit eddig olvastam róluk, azt írja, hogy a "kisebb csigákat" eszik meg.

2018. szept. 11. 22:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Fűrészfoga van, megeszi a nagy almacsigát is, ami 3-4szer akkora mint ő...

Csak azt látod, hogy szépen szét van rágva a nagy csigaház. Utána mondjuk nem eszik olyan 6-7 napig.

Ja és ha elfogy minden más csiga, akkor egymást is elkezdik fogyasztani... nálam legalábbis nem ették a halkaját, inkább egymást...

Egyébként aranyos kis kannibálok :)

2018. szept. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!