Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baj? Ma reggelre...

Mi lehet a baj? Ma reggelre ilyen puffadt lett az ancim hasa és nem tudom hogy mi lehet a baja. Betegség lehet?

Figyelt kérdés
[link]

2018. szept. 16. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Mondasz pár infót az akváriumol? Mekkora, milyen szures, világítás, milyen halak vannak benne stb.

Akár hasvizkor is lehet.

A talaj az egyébként nem jo!

2018. szept. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Írd le az előző válaszoló által kért infókat az akváriumról. Illetve kérdeznék még párat:

Van fa az akváriumban? Anciknak elengedhetetlen az emésztőrendszeri gondok elkerülése miatt.

Mivel etetsz? Ha valami száraz granulátumosat adsz nekik (mert megeszik azt is) és szárazon adod nem áztatva, akkor bezabálva belőle a beleikben dagad meg, amitől puffadhatnak.


Ha egyik napról a másikra lett ilyen akkor mindenképp aggasztó, és valóban szó lehet hasvízkórról is, de ennek a megállapításához az kell, hogy többet tudjunk az akváriumról.

2018. szept. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

60literes az Aksi

Eheim 2010es szűrő valamint fűtő is van benne.

Van benne 2guppy 2platti és 2molly plusz 2harcsa

Van novenyem van fa is persze

Lemezes tápot adok nekik 1nap 1x és 1heten 1 koplalonapot tartok

Az aljzatot meg azért kellett beleraknom mert megszaladt a nitrit mennyisége és elvileg ez a fajta kőzet megköti a karos anyagokat a vízben.

2018. szept. 16. 16:18
 4/9 A kérdező kommentje:

Az anciknak van külön tabijuk abból szoktam berakni nekik 1db-ot.

De tegnap este tényleg későn raktam be neki kb lampaoltas előtt 5percel

Lehet az hogy megtalálta és be is falta az összeset?

2018. szept. 16. 16:20
 5/9 Bamboocha466 ***** válasza:

A túlevesböl származó puffadás el szokott múlni másnapra.


Miért nem vizcserével kezelted a hirtelen megugrott nitrit problémát? Mitől ugrott meg hirtelen?

2018. szept. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Már csináltunk egy 50%-os víz cserét és vettem apmullaban kapható bacit a szűrőbe a biztonság kedvéért

Beraktam nekik fagyasztott szúnyoglarvat és senki nem nyúlt nagyon hozza, én hülye bent hagytam nekik hogy majd hátha és és szerintem azért

Takarítva hetente takaritom úgyhogy nem tudom mi lehetett a baj de a mai teszt szerint már mindent rendben :)

Akkor a hasvízkór kizárva?

2018. szept. 16. 20:50
 7/9 Skid05 ***** válasza:

„a mai teszt szerint már mindent rendben” nitrit? cseppteszt? tesztcsík? az érték 0?

„ez a fajta kőzet megköti a karos anyagokat a vízben”

ha zeolitra gondolsz abból van egy pár, nem mindet tervezték direkt akváriumi kémiai szűrésre, nem tudom mekkora mennyiséget pakoltál bele (ránézésre nem keveset), de ez több szempontból is hibás lépés volt, egyrészt kémiai szűrés átlag társas akiba indokolatlan folyamatosan, ekkora volumenben egyenesen a tilos kategória, mert a biológiai szűrést (ami az egész akvárium közösségét életben tartaná) lenullázza, ezért rakják a szűrőbe kis mennyiségben a kémiai szűrőanyagot, rövidebb periódusokban, másrészt ezen kőzetnek éle van, pl talajlakókhoz nagyon nem passzol

„Takarítva hetente takaritom” ez mit takar?

Elsősorban az olvasottak (és nem pedig a kép) alapján a hasvízkór nincs kizárva. Egy totálkép informatív lenne, a halaid érdekében.

2018. szept. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommented akkor ilyenkor mi a teendőm?

Szedjek ki belőle? Nagyon jó halasom van eddig mindenben segített és mindennek pozitív csalódás lett a vége, ő ezt ajánlotta nekem mert ő is ezt a fajta zeolitot használja ilyen esetekre.

Nem raktam sokat csak jól szétterítettem.

A takarítás alatt pedig az aljzatporszívózást,egyben a 30%-os víz cserével értettem. Emellett a szűrőben lévő szivacsot is kimosom az akvárium vizével, persze nem a koszos vízben. És előtte 2napos állott előkészített vízzel szoktam pótolni a leengedett vizet. Ha valamit nem jól csinálnék,kérlek írd meg! Kezdő vagyok még és próbálok mindent a lehető legjobban csinálni,és persze a jó élet körülményeket is megteremteni a halaim számára :)

2018. szept. 16. 23:38
 9/9 Skid05 ***** válasza:

Akkor respekt a halasodnak, unikumnak számít az iparágban.

Én azt javaslom ha már nem indokolja semmi (mert hihetünk a megbízható teszttel bemért nullás nitrit értéknek és a halak sem mutatnak semmi rendkívülit aktívak, nincs légszomjuk, étvágyuk oké, külső elváltozás nincs) a kémiai szűrőanyag jelenlétét, akkor pakold ki, a fent említett okok miatt.

„Emellett a szűrőben lévő szivacsot is kimosom az akvárium vizével” ez nem hetente értendő ugye? Mert ha hetente értetted porszívóval egybekötve, akkor megvan a magasabb nitrit oka.


A társítás nem jó, ez a víztömeg két halfajt bír el, egyet alulra egyet felülre. Amit javaslok ezen szűrő mellé az egy 6 egyedből álló platti VAGY guppi csapat felülre és egy ugyancsak 6 fős törpe corydoras banda alulra. Előbbi kettő elevenszülő, ajánlott csak hímeket tartani. Az anciknak és a mollyknak ez az élettér kicsi, ha megválsz tőlük az egy lépés a jobbá válás felé.

2018. szept. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!