Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a különbség a malawi és a...

Mi a különbség a malawi és a tanganyika tavi akváriumok között? Mindenképpen sügereset akarok. Melyik a szebb? egyszerűbb? Ha jól tudom növény egyikben sincs.

Figyelt kérdés

2018. szept. 17. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:

A különbség a halak. 🙂

Tanganyikaikból van kisebb helyen tartható. Malawiknak 300 a minimum h ha biztosra akarsz menni.

2018. szept. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem egyformán szépek ezek az akváriumok a dekoráció is azonos és mégis elég változatossá lehet tenni, mivel a halak mindkét tóban különböző vízrétegekben és társulásokban élnek. Nem fontos teljesen növénytelen akváriumban sem gondolkodni de ha nincs kedved növényezni a homok és szikladekoráció is megteszi. A halak mindkét tóban változatosak és szerintem gyönyörűek. A kis termetű csigasügérek kivételével én is a 300-litert tartom alapméretnek. Egy kicsivel erősebb szűrést és gyakoribb vízcserét igényelnek ezek az akváriumok mint egy hasonló méretű más pl Dél-amerikai, vagy ázsiai biotóp jellegűek. Itt 300-liternél is ajánlott a heti 30% vízcsere, viszont a pihentetett csapvíz az ország nagy részén kezelés nélkül használható. Szóval rajtad áll, hogy melyiket választod a körülmények, a berendezés, a halak igényei és nehézségi fokozatok közel azonosak. Az akvárium méretéhez kell kiválasztani a megfelelő halakat. Így utólag azt mondanám, hogy nem célszerű mindenféle sügért összerakni, hogy színesebb legyen a közösség mint ahogyan én is tettem a megtekintett videók után, (csak a szerencsén múlt, hogy nagyobb balhé nélkül elvannak, összeszoktak). 1-max két kolónia nagyobb egyedszámmal jobb megoldás. Ha fontos a halak változatossága számodra olyanokat keress ahol eltérő színűek a nemek ill több színváltozat is megtalálható, bár szerintem a sok egyforma színű halnak is megvan a maga varázsa, ízlés dolga. Kiemelném még a jó minőségű kajával való változatos etetést, bár ezt minden hal megérdemelné. Jó sügérezést.
2018. szept. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szóval írd le mekkora az akváriumod. ha nincs 300 liter akkor tanganyikaiak jöetnek szóba:

-vadász süger

-julidochormis (torpedó)

-kisebb testű neolamprologusok (buescheri, leulepi...)

-csigasügérek

-esetleg cyprochormis

2018. szept. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon hasznosak voltak. 1000 literesben gondolkodom a mérettel szerintem nem lesz baj. Főként a fajok közötti eltérésekre, vízösszetétel különbségekre lennék kíváncsi. Lehet a két tó halait egybe rakni?
2018. szept. 19. 20:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem szerencsés keverni őket. Annyi faj van mindkét tóban. Mik tetszenek? Ragadozók? Mbunák/ tropheusok? Ragadozón belül lehet nyílt vízi malawi, vagy frontosa a Tanganyikai tóból. Nekem 600 literes van , csak 1 fajt tartok.
2018. szept. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!