Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eltört a külső szűrőm egyik...

Skid05 kérdése:

Eltört a külső szűrőm egyik csapja. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Tartalék sajnos nincs, eddig egy helyről ígérték, hogy tudnak szerezni, de egy hétbe telik mire ideér. Az akiba egy belső szűrőt és egy vízpumpát raktam átmenetileg. A csapot próbáltam megragasztani (4 órát állt a tartályban a víz), de így is ereszt. A tartályba így visszaraktam a teljes töltetet (sipo+szivacs) és alulról légpumpával folyamatosan nyomom rá az oxigént. Mit tehetnék még ami hasznos lenne illetve mire számítsak, ha majd újra üzembe áll (alga, ammónia)?

2018. szept. 18. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne nagyon adj nekik enni és 3 naponta cserélj 30-40% vizet
2018. szept. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Csap nélkül nem lehet a slagot a csonkra tenni és úgy üzemeltetni? Esetleg egy csőszorítóval, vagy a slag megtörésével még nyitni zárni is lehetne ideiglenesen. Amúgy elég kell legyen a belső szűrő is ha csak ennyi időről van szó, max iktass be egy plusz részleges vízcserét és óvatosan etess. Ha újra működőképes a külső szűrőd mosd át a szűrőanyagot akváriumvízben és a belsőben lévő szűrőkoszt öntsd rá, úgy indítsd újra. Nem hiszem, hogy bárminemű probléma felmerül ha betartod a fent említett teendőket.
2018. szept. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A csőbilincsre nem gondoltam pedig tényleg adja magát. Hal az most nincs benn csak csiga, úgyhogy „csak” a növényzetet kockáztattam.
2018. szept. 20. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!