Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok fáról az akváriu...

Mit gondoltok fáról az akváriumban?

Figyelt kérdés
Láttam egy darab fát a halas boltban, nem akármilyen, ilyen akváriumba való, pontosan milyen, nemtudom. Arra gondoltam, hogy megvenném, jávai mohát tennék rá. Mit gondoltok, macerás a fa az akiban? Penészedik, vagy hasonló? Vagy inkább a követ választjam?
2018. szept. 18. 22:31
1 2
 1/13 Skid05 ***** válasza:
100%
A red moor/driftwood penészedik, meg súlyozni is kell vagy előtte beáztatni mert nem marad lenn, a többi direkt akiba árult fa nem gombásodik víz alatt. De a penész is pl két hét alatt magától eltűnik. Előkészíteni meleg víz alatt gyökérkefével lehet, a látványuk bőven megér ennyi fáradozást.
2018. szept. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én maximálisan támogatom az ötletet dekoratív hasznos dolog egy akváriumban főleg a Dél-amerikai biotóp jellegűekben de végül is bármelyik akváriumban megállja a helyét egy mutatósabb fa , vagy gyökér mohával, páfránnyal benőve meg pláne. A kókuszdió és a keményebb bambuszok is szép dekorációk.
2018. szept. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Bamboocha466 ***** válasza:
100%
Teljes mértékben egyetértek az előttem szólókkal, és annyival kiegeszitenem, hogy sok halnak szüksége is van a fára, hiszen ezt ragcsaljak, így fontos rostanyagokjoz jutnak.
2018. szept. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem macerás. A penész se macerás . lelegelik az algaevők. Szeretik. Az se baj, ha az elején lebeg a vízen. Majd lesüllyed.
2018. szept. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Csavart fűz, permet mentes szőlő tőke is jó lehet, köveket meg tűzépen kell venni tized áron, nem díszhalasnál.
2018. szept. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem tehetsz bele akármit, csak nagy tömörségű, előre kezelt fákat, gyökereket.

A tömörség ezért kell, hogy ne ázzon szét, folyamatosan nagy mértékben megváltoztatva a vízminőséget.

Előzőleg áztatni kell és kifőzni, minimum egy órán keresztül, de többnyire számítani kell folyamatos csersav kioldódására, elszínezi a vizet is, ami néha kifejezetten kedvező, de a vízminőséget folyamatosan ellenőrizni kell, esetleg gyakoribb részleges, esetenként nagyobb mértékű vízcserével ellentételezni a hatását.

Az üzletekben kapható dekorelemekkel is óvatosan kell eljárni, ott is ajánlatos az előzetes áztatás és kifőzés.

2018. szept. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kifőzni? Azzal szépen lerövidíti az élettartamát, hamarabb fog szétrohadni...
2018. szept. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha elég kemény, akkor nem fő szét, de csíramentesíteni kell.
2018. szept. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Salx Narval ***** válasza:
Ha felforrt a víz beleteszed, én max 1-2 percig hagyom forrni utána hagyom kihűlni a vízben. Nem szabad kivenni, főleg hideg víz alatt lehűteni, ez még a főzéstől is jobban roncsolja a rostokat. Keményíteni csersavporral lehet és kevésbé színez ha előzőleg citromsavas vízben áztatjuk. Jó hatást érhetünk el ha az így előkészített fát hőlégbefúvóval óvatosan barnára égetjük, vigyázva nehogy megégjen. Esetleg a kolbász mellé felakasztjátok a füstre.:D Valóban fontos, hogy kemény fa legyen én inkább a gyökereket javasolnám de a lényeg az alapos tisztításon, szárításon és a hosszú áztatáson van, természetesen ezt a magunk által gyűjtött kérgekre, fára és gyökérre értem, a bolti cuccok más kategória, azoknál érdemes próbát tenni mielőtt használjuk, mármint ha nem szeretnénk utólag kivenni a helyéről valami miatt.
2018. szept. 21. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tökéletes arányban bekevert növényi tápanyag. A nitrogén-kén-foszfor vegyületek főleg a nedveiben van, ezek távozása után főleg cellulózból és nyomelemekből áll, ezért oxigéndús vízben vagy száraz levegőn nem bomlik.

Égetéssel hozzáférhető lenne a sok értékes nyomelem de így lúgosodást, savazva vízkeményedést, algásodást okoz és elvész az értékes szénforrás.

A többit a fantáziádra bízom.

2018. szept. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!