Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehetséges, hogy a törpeharcsa...

Lehetséges, hogy a törpeharcsa "befúrta" magát a kavicsba?

Figyelt kérdés

Múltkor kitisztítottam az akváriumot, teljesen leszívtam a vizet, addig a halakat áttettem egy kis akváriumba. Amikor feltöltöttem tiszta vízzel, utána láttam, hogy ott úszik benne a harcsám, lehet tiszta hülye vagyok, de nem emlékszem, hogy visszaraktam volna egy halat is...

Arra gondoltam, hogy amikor próbáltam elfogdosni őket, akkor valahogy befúrta magát a kavicsba, vagy elbújt valamilyen dísztárgyba, lehetséges ez? Nem tartott sokáig hogy víz nélkül volt, talán 5-10 perc...

Volt valakinél hasonló?



2018. szept. 20. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért szívtad le az egész vízmennyiséget? Ugye tudod, hogy heti 15-25%ot kell csak cserélni, klórtalanított vízzel?
2018. szept. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Veled sem fordult volna elő, ha betartod azt amit évek óta többed magammal számtalanszor leírtunk, hogy sohasem szívjuk le az akváriumról az össze vizet és 30% nál nagyobb vízcserét csak nagyon indokolt esetben csinálunk, azt a 30%-ot viszont hetente. Ha talajt kell takarítani akkor iszaplopót, vagy talajporszívót kellene használni. Ekkora léptékű vízcserével sokat ártasz a halaidnak. Amúgy valószínűbb, hogy elbújt a halad, az nem jellemző rájuk, hogy teljesen befúrják magukat, max ha kaját éreznek és finom homok az ajzat. Máskor ne így takaríts, a halaid érdekében mondom.
2018. szept. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
törpeharcsa? A.nebulosus vagy corydoras?
2018. szept. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!