Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet úgy rákot tartani hogy...

Lehet úgy rákot tartani hogy hétköznap nem tudom etetni?

Figyelt kérdés
Automata haletetővel meg lehetne oldani hogy hétköznap abból kapjon kaját?
2018. szept. 20. 20:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha etetni nem tudod,akkor gondolom nincs időd rá? Minek akkor? Egy élőlény tartása több, mint bevágom egy ketrecbe(itt akiba) és etetem.
2018. szept. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen rákra gondolsz, feltételezem, hogy hazai, folyami rákra.

Azt tudod, hogy az hideg vízi akvárium, nem trópusi, ez már maga problémás lehet.

Nézd meg ezeket a válaszokat:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..

Ha trópusi garnélákról van szó, akkor:

[link]

A tartásukról is van infó, automata etetés lehetséges, de a felügyelet nélkülözhetetlen, mint minden esetben, hiszen a tartási körülmények hamar, könnyen megváltozhatnak.

2018. szept. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Neked ilyen felfogással maximum egy plüssrák való, nem igazi. Inkább ne tartsd, és ha lehet inkább semmilyen állatot.😖
2018. szept. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Felrakok egy szimpla, informálódó kérdést amiben pusztán annyit szeretnék megtudni hogy heti 3 napra magára lehet-e hagyni egy rákot, ami nem igényel emberi kapcsolatot szemben egy emlőssel, de háromból 2 válaszban rögtön megkapom hogy rosszul tartanám és most felejtsem el :). Megjegyzem lenne heti 4 napom elintézni a vízcserét stb.. Egyébként kubai kékrákra gondoltam és csak arra lettem volna kíváncsi hogy rákoknál is lehet-e használni ételadagolót, megeszi-e abból is az ételt.
2018. szept. 20. 21:41
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Basszus, még szép hogy kiosztunk!


Hogy, és egyáltalán miért akarsz úgy ÉLŐlényt tartani, hogy konkrétan ránézni sincs időd majdnem egész héten!


És ha hirtelen megbetegszik? Ha etetni nincs időd (ami nem egy félórás procedúra) akkor gondolom nem is látod.

2018. szept. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az automata haletetők szerintem igazán a halak etetésére se jók ha távol vagyunk, mert nagyon könnyen túletetik őket és ammóniamérgezést csinálnak. Három nap szerintem nem lenne a világ, ennyiért semmiképp nem kéne automata etető, de azért nem mindegy hogy úgy három nap hogy három napot egyáltalán nem is leszel otthon, vagy úgy három nap hogy mondjuk a harmadik napon hazaérsz.
2018. szept. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Sose tartottam meg rákot, a nagyobb testűeket is naponta kell etetni? Pl kaliforniai kék rák.
2018. szept. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A kaliforniai az vörös, a kubai kék.

Naponta kell etetni, de nem lesz semmi baja, ha esetleg nem mindennap kap.

Túletetni nem szabad, nem eszik meg és szennyezi a vizet.

Legjobb élő tubifexre rászoktatni őket, mert ragadozók, de szükséges speciális műkaja is a fejlődésükhöz, a páncéljukhoz, a legjobb tablettában adva, de növényi kiegészítést is lehet nekik, sőt kell adni, pl. zöldborsót.

Amit nem esznek meg, azt reggel ki kell venni, belőni a szükséges táplálék mennyiségét.

Vedlés előtt nem esznek, akkor nem kell etetni.

Elég finnyásak lehetnek, de nem mindegyik, egyedi különbségek is vannak köztük.

2018. szept. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy friss tubifex kell nekik és váltogathatjuk műkajával, vagy növényivel, szóval nem egyszerre, kombinálva.
2018. szept. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A heti hétköznapok száma nem 3 hanem 5!
2018. szept. 21. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!