Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neonhalakat hogyan tartsam?

Bot69 kérdése:

Neonhalakat hogyan tartsam?

Figyelt kérdés
Van egy 70 literes akváriumom amiben van egy eheim PickUp 160 benne és vízmelegítő és hőmérő. Neonhalak tartanál néhány páncélossal, és az lenne a kérdésem hogy hogyan lehet a ph, értéket mérni és csökkenteni, és egyáltalán milyen arányba lehetne őket tartani, és mire figyeljek. (apró szemcsés sóder van alul és műnövények) Válaszokat előre is köszönöm

2018. szept. 22. 00:50
 1/5 Skid05 ***** válasza:

Nekem valami azt súgja a gyakorlati résszel kezdted az alapozást, viszont ha jól vettem ki, akkor legalább a halak eddig csak tervben vannak, ez jó pont.

Mikor indítottad az akit?

Kemény magyar csapvíz? A pH helyett javaslom a vízkeménységet, mint fókuszpontot.

Milyen a fényed, hogy gátat szab az élő növényzetnek? A műnövényeket vesd el.

Arra figyelj, hogy megfelelő elméleti háttértudás nélkül ne vágj bele, mert nem fog élvezetet okozni, inkább küzdelem lesz.

Emitt egy páratlan oldal összegzi amit kell: [link]

2018. szept. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ma inditottam, van egy neon cső a tetején . Igen a jóféle magyar csapvíz amit ,,használok" (ki gondolta volna)

És olvasgattam, de sehol nem találtam vízkeménység befolyásoló dolgot, ezt hol tudom beszerezni?

2018. szept. 22. 06:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Vízművek oldalán fent szokott lenni a kémhatás, keménység. A sima neonhal tartásához a közép kemény enyhén lúgos víz tökéletes, szaporítani gondolom nem akarod.
2018. szept. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Albertirsán. Interneten tudtam most hirtelen rákeresni , ha minden igaz kemény itt a víz 180-300 mg/l között. Hogyan tudom a neonhalakhoz igazítani? És ha lesz élő növényem, hogyan ügyeljek a növény egészségére?
2018. szept. 22. 09:43
 5/5 Skid05 ***** válasza:

„van egy neon cső a tetején” gyártó? watt? kelvin? a fény mellett némi kiegészítő táp is kell egy növénynek.

„vízkeménység befolyásoló dolgot” ioncserélt vízzel (benzinkút/tesco), mechanikailag+kémiailag tisztított esővízzel, előbbi drága (70Ft/l) utóbbi melós

van néhány igazán kemény vizes hal amely tartható ekkora medencében (platti vagy guppi) javaslom őket egy kis csapat törpe corydorassal, 6-6 egyed bármelyikből a minimum

2018. szept. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!