Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 70 literben ki milyen rajhalat...

70 literben ki milyen rajhalat tartana?

Figyelt kérdés

Csak egy halfajt szeretnék betelepíteni, maga az akvárium is elég egyszerű. A szűrést egy TetraTec EX 700-as készülék végzi tehát elméletleg azzal nem lehet gond, illetve vízcsere heti minimum heti egy, de általában kettő alkalommal van.


Szeretnék tanácsot kérni, ki milyen halat ajánlana, akár tapasztalatból, akár csak külsőre. Nézegetem a diszhal.info-t de azt vettem észre az ott említett fajok nem feltétlen felelnek meg az akvarisztikai boltokban fellelhető kínálatnak, tehát ott kb. felesleges lenne körbenéznem.


Ami alakra és viselkedésre is tetszik az a fekete tetra, de elméletileg annak kevés ez a 72-liter.


2018. szept. 22. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Vörös neon szép és mutatós pl 10-12 db
2018. szept. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bamboocha466 ***** válasza:

Vörös neonoknak kicsit kevés lenne 70 liter.


[link]


Ezek közül választanam valemlyik könnyen tartható fajt.

2018. szept. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bamboocha466 ***** válasza:

Ezek közül szinte minden kereskedésben fellelhető:

Amanda lazac,

Razbóra,

Endler guppy (személyes tapasztalat alapján is tudom ajánlani)

Törpe danió

2018. szept. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a fekete tetra bejött, akkor fekete fantomlazacot nézz! Kisebbek, békésebbek, értsd nem fogják hülyére tépni egymást, viszont a hímek ugyanúgy "odaszólnak", kifeszített úszókkal rivalizálnak, ami nem semmi látvány https://www.youtube.com/watch?v=ZJOSM6TH8AY Érdemes a nemek arányára figyelni, túl sok hím kevés nőstény sok veszekedéshez, kéretlen udvarláshoz azaz állandó stresszforráshoz vezet. Nagyon gyakori faj, ha véletlenül nem találnál a boltban, könnyen be tudják szerezni.


Amúgy az is egy opció, hogy körbenézel boltokban, aztán ami tetszik, arra rákeresel...

2018. szept. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtatok! Parázslazacot, gyöngydániót és endlert már volt szerencsém tartani még régebben, most nanohalak helyett valami testesebbre gondoltam. Közben nézegettem és alakra a pontylazacok tetszettek meg, talán serpa-rózsa-fantom-gyémánt lazac esetleg? Valakinek van már tapasztalata,ehhez hasonló setupban hogyan viselkednek?


Igen sajnos a vörös neont néztem én is, hogy nagyobb úszóterű akváriumba ajánlják, ez 80cm helyett csak hatvan, kínozni nem szeretném.

2018. szept. 23. 10:47
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez a fekete fantom tetszik, köszönöm! Nagyjából mekkora csapat férne el, ha csak ők lennének?
2018. szept. 23. 10:51
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
A fekete fantomlazacnak is megjárna a 100-liter és a vizüket is lágyítani, tőzegelni kellene. Szerintem keresgélj, még nem kell elkapkodni. Akkor szép egy raj ha legalább 10-12 egyedet számlál, de 8-10db szerintem az alsó határ a pontylazacoknál, viszont 70-literbe csak az apróbbakból lehet ennyit tenni. Ne feledd, egy 70 literes akvárium az kb 60-liter víz. Érdemes olyanokat keresni, ahol a pihentetett csapi vized megfelelő, persze ha nem gond a lágyítás akkor mindegy. Nem akarok ajánlgatni, jobb ha te választod ki.
2018. szept. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%
Csigasügér. similis,multi,ocellatus...
2018. szept. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!