Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a vízzel?

Mi lehet a vízzel?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni,hogy 2 hete lett összerakva az akváriumom persze halak nélkül de minden más benne van növények,dekoráció,aljzat,szűrő. Magas nitrit szint miatt kellett az eredeti aljzatra szórnom zeolit követ, elvileg megköti a káros anyagokat,beleszórtam és ilyen lett a víz most szerintetek ez lehet a por? És létezik hogy a mangrove gyökerem be penészedett?

[link]


[link]



2018. szept. 24. 10:56
 1/8 Bamboocha466 ***** válasza:

A magas nitrit szint teljesen normális. Éppen emiatt nem szabad az első harom-negy hétben halakat betelepíteni. A lebonto bacik megkezdik hamarosan munkájukat és nitratta alakítják a nitritet. A nitrátot pedig a növények könnyebben fel tudják használni.


A penész is teljesen normalis, idővel eltűnik (ha zavar meggyorsíthatod azzal hogy letörölgeted, vagy csigák behelyezedevel).

2018. szept. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bamboocha466 ***** válasza:
A poros vizet nem láttam a képeken, de valószínűleg a szürö kiszűri pár napon belül/leülepszik.
2018. szept. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Hát por alatt arra gondoltam, ami a növény levelén van.
2018. szept. 24. 11:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Kár volt elkapkodni ezt a zeolitot. Fölösleges.

Nagyon nyers még az a víz, minimum 2 hetet még simán várjál. Sokkal türelmesebbnek kell lenned. Majd az akvarisztika megtanít a türelemre, ha rád erőlteti a bioritmusát.

A leveleken a por is valami gomba, letörölgetheted a nagyját, a fáról is lesúrolhatod a nagyja penészt. Természetes jelenségek, ezért kell az üresjárat, hogy ezek a folyamatok kiforrják magukat.


Ha terveztél az akváriumba algaevőket, akkor majd azokkal kezd a betelepítést, azok szeretik legelni ezeket a gombákat. A többi halat meg később, több lépcsőben.

2018. szept. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!! Örök hála:)
2018. szept. 24. 13:47
 6/8 A kérdező kommentje:

Direkt nem nyúltam a vízhez, hogy ne bolygassam a már kialakuló biológiai egyensúlyt.

Részleges vízcserét érdemes csinálnom?

2018. szept. 24. 13:55
 7/8 Bamboocha466 ***** válasza:

a kezdeti időben (tehát első 3-4 hétben, amíg nincsenek benne halak) nem kell vizet cserélni.


A leveleken lévő port leszívhatod, mintha ,,talajporszívóznál/ mulmot szívnál le". De szerintem, hogyha kicsit megmozgatod a leveleket, akkor ez a por lehullik róluk, és vagy a szűrö beszivja, vagy leülepedik.

2018. szept. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Skid05 ***** válasza:
„Direkt nem nyúltam a vízhez” A zeolittal hátráltattad az egész folyamatot, fékezi az ammónia kialakulását, nem lesz nitrit, de nitrát sem, tehát a biológiai szűrés ellen dolgozik, hosszabb idő mire felépül a nitrifikáció. Ami nitritfogyasztó bacitörzs létrejött a szűrőben, az is éhen fog halni, ha nem lesz nitrit a vízben. A leglassabban a nitritfogyasztó bacik osztódnak, a nitrit szintje a 3. héten tetőzött volna. Summázva: vedd ki a kémiai szűrőanyagot, a zeolitot illetve némi bacikultúrát is adagolhatnál, javaslom számolj +1 héttel a betelepítésnél.
2018. szept. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!