Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 110 literes akváriumom van....

110 literes akváriumom van. Milyen díszhalakat érdemes vásárolni?

Figyelt kérdés
Én olyan halakat keresek, mint például a barátságos, nem eszi meg a másikat, el vannak együtt. Kb. 15-20 hal egyenlőre elég szerintem. Én arra gondoltam, hogy neonhalakat kéne, de belőlük legalább 6-8at kell venni, mert rajban úsznak.. Most egyenlőre eltelt a 3 hét a berendezkedés óta, de már szerintem most már jöhetnek a halak. Milyen halakat érdemes elsősorban betelepíteni?

2018. szept. 26. 15:37
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem megkérdezni, hogy milyen tápot vegyek nekik, és milyen kiegészítőket vegyek?
2018. szept. 26. 15:40
 2/23 anonim ***** válasza:
Édesvízi vagy tengeri akvárium? Nem mindegy ám!
2018. szept. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Szűrő?
2018. szept. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

édesvízi. És szűrő, tényleg, majdnem elfelejtettem. :I



Kínos..

Mekkora szűrő kell tényleg? Nekem diversa márkájú, és ciaro 300-as, és a kisebb fajta. Kb. 10 cm. De gondolom sokkal nagyobb kell, ugye?

2018. szept. 26. 16:29
 5/23 anonim ***** válasza:
0%
Édesvízi. Hmm. A legszebb fajták a neonhal, guppik, gurámik, razbórák és az indiai üvegharcsa.
2018. szept. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%
A mollyk és a xyphok is nagyon szépek. :)
2018. szept. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Bamboocha466 ***** válasza:

Szia,


Igen, ez a szürö nano akvariumokba való, max 60 literig. Szükséged lesz egy neked megfelelő szüröre, addig csak pár halat tudsz betelepiteni.


A beteleoitesnek fokozatosnak kell lennie, érdemes először garnélákat/csigákat/algaelleni-kura. Egy hét elteltével jöhet egy csoport másik hal, és ha az aki mérete engedi további egy hét múlva egy újabb csoport.


Nehéz megmondani hogy milyen halat érdemes venned. Ismernünk kellene a víz paramétereit (höfok, gk és kh valamint ph). Meg hogy neked mi lenne fontos azon kívül hogy barátságosak legyenek?

2018. szept. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Bamboocha466 ***** válasza:

Algaelleni-kura - algaevö halak

Elnézést, a telefon is érvényesül szeretne így bele-bele javitgat.

2018. szept. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

A hőfok jelenleg 22 C. Azon kívül csak növényeket evő díszhalak, különleges élelmiszert ne adjak neki, pl: bolha.

Mi a ph, gk, és a kh? :D

2018. szept. 26. 16:51
 10/23 anonim ***** válasza:
72%

Na, hát így veszendőbe ment a 3 hét, mert ugye az arra kéne, hogy ha nem is teljesen beérjen a szűrő, de legalább elinduljon.

Először is kell egy jó szűrő, döntsd el mennyit szánsz rá, belső legyen (ilyen méretben nem sok gyártó gyárt, de megoldható) vagy külső, milyen árkategória.


Ha megvan, akkor dobj a vízbe vagy 2 kocka fagyasztott haleledelt, (nem a nem létező halaknak, hanem ha elkezdenek szétrohadni, az jó táplálék a leendő lebontó baktériumoknak) és utána elkezdheted a bejáratási időt.

Ez minimum 3 hét a szűrő beindítása után.


Utána lehet beszélgetni halakról.

15-20 hal egyébként nem egyelőre elég, hanem kb összesen.

100 liter ennél többet nem igazán bír el.

Amúgy attól, hogy ragadozó halakat tartasz, nem fogják bántani egymást, mert pl egy neonhal is ragadozó, de egy másik 4 cm-es halat nem tekint tápláléknak, mert 2 mm-es aprólékokat eszik.


Ha akarsz valami aljzatlakó harcsát, vagy algaevőt, azzal kell majd kezdeni a benépesítést. Pl ha kezdő vagy, és finom szemcsés aljzatod van, mehetnének az aljára páncélosharcsák. Elvannak maguknak, nem kényesek, nem agresszívek, őket se tudja más kis méretű hal bántani.

Rajhalak, 6 db minimum belőlük, tartásuk kötelező feltétele 1-2 mm-es szemcsenagyságú aljzat, vagy ha nagyobb, akkor könnyű égetett agyag aljzat legyen.


Utána pl csinálhatsz olyat, hogy beteszel még vagy 2 kisebb rajt, (minden rajt minimum 1 hetes csúsztatással!)


pl 8-8 db neonhalat, meg mondjuk ékfoltos razbórát.

Vagy neon helyett lehet bármi hasonló méretű pontylazac, pl vörös fantom lazac, a felső víz rétegbe meg pl zebradánió.


De olyat is csinálhatsz, hogy csak 1 nagyobb rajt teszel, mondjuk ékfoltos razbórát, vagy vörös törpe márnát (titteya) ezekből 10-12 db-ot, és utána teszel melléjük egy pár pl törpegurámit.


Ezek a halmennyiségek jól szűrt vízre értendőek, a jól szűrt víz pedig a gyári, és a roppant szakértő eladók ajánlásának kb duplája kapacitású szűrőt jelentik!


Kajába a növényevőknek növényi eredetű étel kell, főtt, forrázott zöldségfélék. Zöld leveles főzelék növények, spenót, sóska, borsó, kukorica belseje kinyomkodva, uborka, cukkini karikák, főzve, pürésítve, vagy karikában lesúlyozva.


A ragadozóknak állati eredetű étel kell, fagyasztott planktonikusok, pl fagyasztott artemia, daphnia, kiklops, fekete szúnyog lárva. Vannak ilyen mixek.


De ez a jövő zenéje, ilyen szűrő mellett jelenleg még akváriumod sincs, csak egy vízzel telt üveg edényed.

Előbb a szűrő, aztán az indítási idő!!

2018. szept. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!