Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a növényemnek...

Mi baja lehet a növényemnek az akváriumban?

Figyelt kérdés

[link]


3 hete van az akváriumban és kb 1 hete tűnt fel, hogy elkezdett fonnyadni. Hetente adagolok a vízbe TF Planter-t és pár naponta adagolok Easy-Life Easycarbo-t a leírtak szerinti mennyiségben. A világítás 12 órát megy naponta.


Meg esetleg megmondaná azt is valaki, hogy mi a növény neve? Mert elfelejtettem...



2018. szept. 26. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
mini lobéliának nézem, fényigényes-nálam táp nélkül is szépen nőtt
2018. szept. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Skid05 ***** válasza:
100%
Így van Lobelia cardinalis. Én látok friss leveleket a közepén, így könnyen lehet, hogy a víz fölött nevelt leveleit dobálgatja, a 3 hétbe még ez is belefér, még adnék neki időt. Persze nem mindegy, hogy mennyi hal trágyázza a vizét, milyen a vízkeménység, és legfőképp a 12 órán át tűző fény mekkora fényáramú/teljesítményű fényforrásból jön és milyen a spektruma (kelvin).
2018. szept. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Világítás: 45 cm 15W-os T8-as fénycső, 4900 kelvines.


Akvárium és élőlények: 72 literes akvárium. Az itteni víz elég kemény, amikor mértem 26NK volt. 14 db sima neonhal van benne, 5 db panda páncélosharcsa, 1 sima anci és jó pár maláj tornyos csiga.


Meg még több növényt szeretnék majd bele rakni. :) Bár amerikai biotóp jellegre hajazó akváriumnak akartam, nagyon hajlok anubiasokra is... Van benne is most egy nana.

2018. szept. 26. 19:39
 4/10 anonim ***** válasza:
kevés a fény, hiába megy sokat.
2018. szept. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kevés a fény és túl sok a hal. Előbb utóbb a halaknál is gond lesz, túl kicsi nekik az akvárium.
2018. szept. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Skid05 ***** válasza:

Sem a fényerő, sem annak összetétele, sem pedig a víz keménysége nem segít neki.

Itt jegyezném meg, hogy a neonhalak számára is igen kemény ez a víz, az élettartamukat negatívan befolyásolja. A páncélosok toleránsabbak. Az egész rendszer hosszú távú életképessége szempontjából a neonoktól meg kéne válni és egy kisebb kemény vizes platti/guppi csapatot telepíteni felülre, ők is amerikaiak. (Megfelelően méretezett szűréssel persze, az alap.)

Az anubiassal nyugodtan kivételt tehetsz ami a kontinenst illeti, ami még jól jöhet mert kevésbé igényes fényre és keménységre: vallisneria, microsorum, ceratophyllum.

Illetve ha a keret engedi, akkor egy 2x18w T8 armatúrát beszerezni idővel, lehetőleg 6500K-es csövekkel.

2018. szept. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz! :)


A tetőben sajnos nincs hely kialakítva még egy fénycsőnek, de tervezem majd egyszer lecserélni.


A vízkeménységgel mit tudok kezdeni?

2018. szept. 26. 22:06
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha a pihentetett cserevizet desztillálttal (max 30-40%-ig) felhígítanám, azzal tudnám a vízkeménységet javítani?
2018. szept. 26. 22:31
 9/10 Skid05 ***** válasza:
A desztvíz drágább és nehezen hozzáférhető az átlagpolgárnak, a ioncserélt olcsóbb és sok helyen kapni. A 2:1 arány is segítene, 17-es kH-t (már ha a 26 az kH volt és nem GH) tudnál elérni vele, de ha felesbe tudnád keverni az lenne az igazi. Viszont ha belekezdesz, akkor következetesen ezzel a kevert vízzel kéne cserélgetni a későbbiekben is.
2018. szept. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Én is úgy látom, hogy még van esélye beindulni. Egy éles ollóval vágd le a fonnyadt leveleket. Ha az új levelek élénkebb zöldek az nem baj, viszont ha a régi kerek levelekhez képest megnyúlnának az fényhiányra utal. A többiek már leírták a vízzel kapcsolatos aggályaikat, ezt jó volna orvosolni. Ez a kőzúzalék sem igazán növénybarát és a talajlakóknak sem kedvez, hacsak nem koptatott, ezt viszont a képről nem tudom megítélni. Én javasolnám legalább az új növényeket ültetőtálba tenni kicsit megtápozni és úgy a talajba süllyeszteni, persze nem az anubiasokat. Szerintem még nem késő meglépni ezt a dolgot. A világítást erősíteni kellene és az idejét 10-óra alá csökkenteni, addig feleslegesnek tartom a carbo adagolását. Ha ezt megvalósítod úszó és lebegő növényeket is érdemes telepíteni, az alsó részre kellene fát, gyökeret tenni a mohafélék jól mutatnak rajtuk és hasznos a talajlakók számára, főleg az anci miatt ajánlom.
2018. szept. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!