Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Xifo tenyésztése?

Anna Petro kérdése:

A Xifo tenyésztése?

Figyelt kérdés
Nem eladásra csak hogy ha a szülők elpusztulnak legyen utánpótlás és nem tudom hogy kezdjek neki. Olvastam neten de mindenhol mását írnak és csak a körülményei nem. ( Pl milyen nagy ivato milyen növénnyel ... Stb. )

2018. szept. 27. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Jaj megint te? Biztosítottad azóta a megfelelő körülményeket?
2018. szept. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2018. szept. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hány literben tartasz is hányat? Nem utánpótlást kéne gyártani, hanem megfelelő környezetet a szülőknek és nem pusztulnak akkor el, elélnek ám 3-4 évet is.
2018. szept. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Kell egy megfelelő méretű akváriumban, ami kb 150-200 literes és csak annyi a dolgod, hogy sűrű növényzetet telepítesz a kishalak védelme érdekében tüskéshínárt és mohaféléket is.( Ennél kisebb akváriumban nemigen tarthatsz meg a szaporulatból. És igen, 4-5 évig is elélnek ezek a halak megfelelő tartás mellett). Ezzel meg is oldottad az utánpótlást. A víz kb 24-25 fokos legyen a pihentetett csapvíz megfelelő számukra 10-literenként 1 teáskanál jódmentes konyhasóval. Elengedhetetlen a jó szűrés 1 hetente a 30% vízcsere, ha a külső szűrő mellé egy belső kiegészítő szűrőt is teszel és dús a növényzet biztosra veheted a szaporulatból mindig marad elég, még eladásra is . 1 hímre 2-3 nőstény jusson ( ennyi hal indításként elég is). A fagyasztott állati eredetű kaják mellett forrázott, félig főtt zöldségeket és spirulina alapú tápokat is adj kiegészítőként. Talajnak durva homokot, vagy 1-3mm szemcsenagyságú folyami sódert használj, égetett agyagtalajt is választhatsz és vízcserekor rendszeresen porszívózd át a felső rétegét.
2018. szept. 28. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az én akvariumom csak 100 liter
2018. szept. 28. 18:34
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Határeset de tartható 100-literben de csak 4-5 db,lehetőleg 1 hím legyen. A szaporulatot viszont nem tarthatod sokáig ebben az akváriumban max 2cm nagyságig, utána már veszélyesen megterhelnék a vizet. Sokan csak hímeket tartanak, hogy ne szaporodjanak. Viszont egy kis csapat talajlakó halat esetleg telepíthetsz melléjük. Ha még nincsenek meg a halak én platti, vagy guppi hímeket ajánlanék helyettük, azok kisebbek színesebbek és többet tarthatsz belőlük. Tudod az elevenszülőknél nem a szaporítás a gond, hanem a nagyszámú ivadék elhelyezése.
2018. szept. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!