Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumban állandóan megjelen...

Akváriumban állandóan megjelenik világításnál barnás alga?

Figyelt kérdés

[link]

Egész pontosan ilyenről lenne szó. Feltűnt, hogy ha sokáig -napokig- nem megy nekik a fény, akkor eltűnik ez az alga is. Növénynek kettő gömbmoha van benne, ezen kívül kb 10 darab guppi, levegőztetővel ellátott, szűrő folyamatosan megy, vízcserék megvannak, de ez az alga fény mellett gyorsan visszajön. Mivel lehetne végleg kiirtani? Hallottam teljes letakarásos módszerről 2-3 napig, ez megoldaná a helyzetet, vagy utána ismét visszatérne? Esetleg ha kicserélném egy alacsonyabb teljesítményű fénycsőre a mostanit, az segítene?


2018. szept. 30. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Mikor inditottad? Uj akinal ez normalis, amig beerik a szuro. Magatol eltunik idovel. De rossz vizminosegre is utalhat. Teszted van?
2018. szept. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha új az akvárium normális, és el fog tűnni. De így, hogy csak két gömbmoha van benne nem lesz jó egyáltalán, mert nincs növény ami felvegye a tápanyagokat a vízből, így ezeket az algák veszik fel és nőnek. Később más alga is lesz. Azt tanácsolom hogy valamilyen növényeket szerezz még be, de sajnos az ilyen szettek fénye nagyon gyenge, így ha nem raksz fölé más fényt nem sokból válogathatsz.
2018. szept. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az akvárium nem új, csak most jutottam el addig, hogy rákérdezzek, mi lehet a probléma, mert olvasgattam eddig mindenféle cikket, de nem hoztak megoldást :)

Kisvárosban lakom, itt még gömbmoha sem volt, pestről kellett lebuszoznom vele, és ugyan olvastam én más kisebb igényű növényről, amit elég lenne lekötözni, mert ültetéssel nem szeretnék bíbelődni, olyat fent sem találtam (sima állatkereskedésbe mentem be, nem specifikus akvarisztikába).

Tesztem egyébként nincs, de akkor szerzek be. Azt gondoltam, hogy ez a heti vízcserés tisztogatás elég ahhoz, hogy tiszta maradjon a víz, de nem úgy tűnik.

2018. szept. 30. 15:19
 4/6 Bamboocha466 ***** válasza:

Ahol a halakat beszerezted, ott biztosan lehet kapni növényeket is.


A legtöbb vízi növény töosztassal szaporithato, ami azt jelenti, hogy csak bedugod a kavicsok közé és ott szépen magától gyökerezni kezd. Ez nem nehéz, pár másodperc alatt megvan.


Ezen kívül 10 guppi sok egy 50 literes akváriumba. Csak hímek vannak benne, vagy nöstenyek is?

2018. szept. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bamboocha466 ***** válasza:

A teszttel kapcsolatban: lehetőleg cseppentős tesztet válassz és ne tesztcsikot!


A legfontosabb az no3 illetve az no2 teszt!

2018. szept. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Skid05 ***** válasza:

Barna algád/moszatod lehet több okból, ám nálad szinte bizonyosan az okozza, hogy a 15 wattos fényforrás mindössze néhány növényi létformát szolgál ki, a gömbalga ezek között van, (nevéből kiindulva nem véletlenül), uakkor ezen növények olyan tragikusan lassú fejlődésűek, hogy minimálisan járulnak hozzá a víz biológiai tisztulásához

ergo mindent ami a guppikból kijön neked kell(ene) eltávolítani, az, hogy ez mennyire sikerül a szűrés és a vízcserék illetve etetés volumenének és gyakoriságának függvénye, szűrőtípus? vízcserék (l/hét)?

első megoldásnak tüskéshínárt és/vagy békatutajt, békalencsét javaslok (egyiket sem kell ültetni) + 10% vízcserét

ha nem elég nekik sem a fényerő akkor csakis annak emelése segíthet (lásd 2x24w T5 armatúra, pont passzol a 60 centire), használtan két cseppteszt ára

a fény teljes megvonása (blackout) sem segít mert a feltételek fennállása esetén újra megjelenik, ha nem ez, akkor akár még nehezebb esetek is (ecset-, fonalalga)

2018. szept. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!