Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen olcsó akvárium talajt...

Milyen olcsó akvárium talajt ajánlotok?

Figyelt kérdés

54L-es akváriumom van, ebbe szeretnék talajt. Ez egy új akvárium lesz, jelenleg is van, tehát a többi dologgal tisztában vagyok.

Növényes akváriumnak szeretném berendezni, a jelenlegiből is tennék át növényt.

Bacopa monnieri

Cryptocoryne wendtii 'brown'-t teszek bele első körben. Az akvárium egyhasznált szett, de jó a világítása, rendes 6500K-s fénycső, nem kompakt. A szűrést pedig egy motoros nagy szivacsos belső szűrő végzi.

Jbl Manado talajt néztem, de az a baj, hogy többe kerülne a talaj, mint maga az egész szett.

Milyen talajt ajánlotok?

Lehet égetett agyag vagy valami kavics/homok. Bármit szívesen meghallgatok.

Jelenlegi akváriumban a talaj kérdését jól elszúrtam, sikerült zúzott bazaltot tenni bele 0.7-1.5cm nagyságúakat, de a fent említett növények jól megvannak benne.

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. okt. 1. 14:59
1 2
 1/12 Skid05 ***** válasza:

Térkőhomok + gyöngykavics keverve, vagy 4 millinél kisebb szemcsés kavics (fehéret ne!) magában. Nem tömörödik, nem ül meg közte a bomló anyag és arcpirítóan olcsó. Más kérdés, hogy pl növényes vonalon nem véletlenül használnak égetett agyagot, a gyökerek könnyedén haladnak bent, a víz kiválóan átjárja, és magasabb porozitása miatt igazi baciparadicsom, plusz a vízparaméterekbe sem nyúl bele (jelentősen). A faunának van egy olcsóbb agyag verziója proh2o néven fut.

Mondjuk ha lenne táptalaj és még nem „agyagoztál” akkor inkább a homok/kavics kombó fedőrétegnek (ebben az esetben keverd a kavicsot mindenképp).

A talaj prioritása elmarad a fény és a tápozás mögött, erre a célra egy 54esre a minimum egy 24wattos T5 fényforrás, ezzel érdemes kalkulálni, a cryptonak nem is, de a bakopának kell ennyi, hogy pofás legyen. A 6500k az stimmel.

2018. okt. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Bocsi az offért, de nekem rendes, 6500K s kompakt fénycsövem van. Azzal mi a baj? :D

Tényleg érdekel

2018. okt. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Ment a zöld!

Bár akvarisztikában nem vagyok olyan nagy szakértő mint az #1-es, de szerintem ki lehet jelenteni, hogy az alap szettekben található E27-es 5-10W-os nagy részben 2700K-es kompaktok nem jók. Nem világítják rendesen be az akváriumot. Ha megfelel a fényhőmérséklete, a fényspektruma akkor abszolút nincs vele baj.

2018. okt. 1. 20:33
 4/12 Salx Narval ***** válasza:
Annyi baja azért van ,hogy koncentráltan egy szűkebb helyre világít a kompakt, ilyenkor jobb ha inkább 2 kisebb van mint egy nagyobb teljesítményű. Tehát magával a fény elosztásával van baj. Ültetéskor erre figyelni kell, mármint ,hogy mi kerüljön alá és mi mehet távolabb pl a sarkokba.
2018. okt. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell gyöngykavics, csak sima kvarchomok.

1-2 mm-es. Nem tömörödik be.

Még a 0,7-1,2 mm es se tömörödik be annyira, ha van aljzat turkáló hal egyáltalán, ha nincs, néha aljzatporszívózni kell, és úgy kicsit átforgatni, megelőzésből.

De az 1-3 mm-es még ennyi törődést se igényel.


Illetve gyöngy"kavics" is van homok finomságban, ez szintén olcsó, és jól használható. Pl

[link]


Aljzatlakókhoz ilyet is szoktak venni:

[link]


Vagy valaki a kettőt keveri...

De pláne régebben simán csak 1-2 mm-es kvarchomok vagy gyöngykavics volt a legtöbb akváriumban. Ez a leguniverzálisabb, ebben az árban.

2018. okt. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Annyi hogy ezeket nem literre árulják, hanem kilóra. Hát olyan 1,6-1,8-cal kell kb szorozni.


Tehát 54-esnek van egy 60×30-as alapterülete, ha erre akarsz mondjuk átlagban egy 4 cm-es aljzatot, (hátul a nagyobb növényeknek vastagabban)

az 60×30×4×1,7=12 kg. 10 kilóból olyan 3,5 cm jön ki átlagba.

2018. okt. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes levezetést!
2018. okt. 2. 11:01
 8/12 A kérdező kommentje:

Ez az aljzat megfelelő lenne?

[link]

Megéri?

2018. okt. 2. 11:13
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez is jó. Megéri e, hát sima kvarchomok, csodát nem tesz.

Mondjuk amit én linkeltem 800-ért az ugyanez.

2018. okt. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, megnéztem, csak mire ide eljut hozzám...


Találtam helyi kereskedésben is, szerintem jó áron, ez megfelel?

[link]

2018. okt. 2. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!