Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a jobb szivacs belső...

Melyik a jobb szivacs belső szűrőbe?

Figyelt kérdés
Aquael Fan Mini-hez kellene szivacs, jelenleg egy sűrűbb szivacs van benne. Tm40-es környékén lehet. Jobb szűrést biztosít a "pókhálós", kisebb sűrűségű?

2018. okt. 1. 21:25
 1/8 A kérdező kommentje:

*elírtam, Tm-10 van most benne, nagyon sűrű

Jobb lenne bele a Tm-40?

2018. okt. 1. 21:40
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
A TM45 nagyon sűrű szerintem egy ekkora szűrőhöz, eléggé fojthatja még tisztán is. Talán a TM a 20 lenne jó.
2018. okt. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem írtad el a TM10 a porózusabb a 45 a sűrű.
2018. okt. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Eddig sokszor volt probléma, hogy egyik napról a másikra "megfulladt" a szűrőm. Cserélni fogom akkor a megadott méretre! Ment a zöld!
2018. okt. 1. 21:54
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Hát, ezeket a kis szűrőket gyakran kell tisztítani pláne ha tömörebb a szivacs. Etetéskor kapcsold ki pár percre, hogy legalább a kaját ne szívja magába. Ha gyárilag TM 10-volt benne ami a legporózusabb és az is hamar eltömődött, akkor mégsem ajánlanám a TM 20-at. Én a TM 45 helyett ajánlottam ezt.
2018. okt. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Gyárilag is valami TM-10/20 lehetett benne, de az előző tulaj "tuningolta" a szűrőanyagot és akkor kerülhetett bele ez.
2018. okt. 1. 23:05
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Jó-jó csak az MT10-és 20 egyáltalán nem sűrű, te pedig azt írtad, hogy ami benne van az "egy sűrűbb szivacs". Egyébként minél tömörebb annál jobb a biológiai szűrése egy szivacsnak csak azokhoz nagyobb teljesítményű többkamrás előszűrést is végző szűrőberendezés is kell. A tiédbe 10-es, vagy 20-as kell.
2018. okt. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha ezzel a szűrővel akarsz jobb szűrést (nem kis vállalkozás) akkor ha látványban nem zavar, olyat is meg lehetne próbálni, hogy megveszed a legritkább szivacsot, leveszed a szűrő burkolatát, ráhúzod arra a szivacs tartó csonkra (úgy tudom a mininek is van olyan) a szivacsot, 2-szer akkorát, mint a gyári, és úgy hagyod burkolat nélkül. Idővel bebarnul, nem lesz kék. Mondjuk így teljes felületen eloszlik a szívóerő, úgyhogy a mechanikai szűrés gyengébb lesz. De ha a biológiai szűrést kell erősíteni, akkor szoktak ilyet csinálni.
2018. okt. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!