Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 25 literes bettás akváriumba...

25 literes bettás akváriumba milyen növényeket ajánlotok?

Figyelt kérdés
A világítás egy 11 wattos led lámpa, egyébként a víz paraméterei mind a betta igényeihez vannak állítva. Eddig egy anubias és egy anubias nana van bent, illetve indiai vízicsillag, de valamit szeretnék még berakni, mit ajánlotok?

2018. okt. 2. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
25 literben nem lehet halat tarzani
2018. okt. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

A halakat vidd vissza, puhatestűeket, rákokat, növényeket tarthatsz ekkorában.

Ahol vetted az akváriumot nem mondták, hogy ebben tilos halat tartani?

2018. okt. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
betta igényei. egyes szám első személy.legalább olvasd el a kérdést. (halakat vidd vissza)
2018. okt. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Oké, akkor kezdjük elölről, mert támadni azt tudtok, bár tény hogy én hibáztam hogy nem tisztáztam magam már a legelején.

Szóval, a hal mentett egy ismerőstől aki születésnapra kapta és nem is akarta igazán, befőttes üvegű gömbakváriumból, és istenbocsá' hogy el mertem hozni a nálam talonban lévő 25 literes karanténakváriumba. Hátha nem olyan rossz neki mint fél literben, tényleg. Egyébként egy ideig azért nem ültettem be mert komoly uszonyrothadása volt és gyógyszereztem, addig érleltem neki egy szűrőt az egyik másik akváriumomban és az került végül be hozzá most, hogy visszanőttek az uszonyai (nagy részük legalábbis). Kétnaponta cseréltem neki a szűrő előtt a víz 15%-át és szellőztettem az akváriumot, most már ráálltam a heti kétszer 15%-ra, de mindegy. Nem gondolom magam annyira hülyének hogy ne tudjam hogy igen, kimondja az állatvédelmi törvény a 30 litert, de ebben ilyen körülmények között ez az egy szem hal jól fog élni. Nem a kereskedésben vettem tájékozatlanul. :)


Szóval, ha valaki esetleg a kérdésre is tudna válaszolni, azt megköszönném.

2018. okt. 2. 21:02
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
Itt ez a stílus. És a többség még meg se szólalt.
2018. okt. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Bamboocha466 ***** válasza:
72%

Az az 5 liter már igazán nem oszt- nem szoroz... De mondjuk én bettát 50 literesben sem tartanék, szívesen körbejarkal egy nagyobb akváriumot is.


Kis akvárium lévén válassz elöteri növényeket (így optikailag nagyobbnak tűnik az aki)

Válogathatsz innen:

[link]


Itt le vannak írva a növény igényei, és képekkel illusztrálták öket.


Ajánlom pl Hemianthus cubat, nálam CO2 nélkül is szépen nött. Illetve valamilyen a víz felszínén úszó növényt.


Azért, amint lehetőséged engedi, teremts megfelelőbb körülményeket a haladnak.

2018. okt. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Kisebbre növő crytocoryne. Akár vmi vízfelszínen úszó. Szereti.az árnyékot.
2018. okt. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
Bruttó 25iter legyen nettó 18 liter. Melyik kardoskodónak esik 18 liter víz 1 halra? Ezek a kitenyesztett nyomi bettáknak életképtelenek a természetes élőhelyükön. Egy kis áramlastól szétszakad a farkuk. Inkább tartsa így mint társas akváriumban. Ráadásul látni h nem világtalan a gyerek.
2018. okt. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
A jóval falankabb, többet koszoló mbuna sügérekre szoktak bruttó 10 literrel számolni.
2018. okt. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Skid05 ***** válasza:
Ha a csillag megmaradt és nőtt is, akkor a petrezselyem (H difformis) vagy a sallangos páfrány (C thalictroides) is megér egy próbát, dekoratív növények. Illetve békatutaj, kagylótutaj a felszínre. Persze azt is tartsd szem előtt, hogy egy betta nem fog túl nagy növénytömeget megtrágyázni neked, tehát azért észszerű keretek között (pl már a csillag is eszi a nitrátot rendesen), vagy segíts rá egy kis táppal.
2018. okt. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!