Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudom megállapítani,...

Bamboocha466 kérdése:

Hogyan tudom megállapítani, hogy egy szekrény el fog-e bírni egy akváriumot?

Figyelt kérdés

Van egy szekrényem, amin jelenleg egy 75*35*40 cm-es akvárium van, és ehelyett szeretnék egy 100*40*50 cm-eset.


A mostani 105 literes alatt egy kicsit szorul az ajtaja. Honnan tudom, hogy ratehetek-e egy nagyobbat? Vagy hogyan erösithetnem meg a szekrényt, hogy biztosan tartson? Esetleg fel lehetne építeni a szekrény mögé egy keretet, ami a terhelés egy részét (esetemben kb100 kg) felfogná?



2018. okt. 6. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez alatt szorul garantálom hogy a másik alatt idővel leszakad. Van középső merevítése a szekrénynek? Mert ha nincs még ezt a mostanit se merném rárakni, nem hogy a 200 literest. Nekem pont ekkora akváriumom van, egy nagyon erős, vastag lapú, középen két helyen is függőleges merevítéses bútort vettem, aminek a hátulján a vékony furnér lemezt megtoldattam egy vastag falappal. A felső lap amúgy az átlagnál jóval vastagabb amin az akvárium fekszik, ezen áll több éve és nem vetemedett egy mmm-t sem.


Amúgy kitérve erre a 100 kg-ra, miről beszélsz? A mostani 105 literes akváriumod is jó indulattal 120 kg lehet, a 200 literes pedig inkább 250 kg lesz, ha nem több. Szóval ezzel számolj. Olyan pedig nincs hogy valami merevítés a súly egy részét fogja fel, hiszen egyenletesen kell eloszoljon a súly mindenhol, különben elpattan az üveg.

2018. okt. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm gyors válaszod.


Nem nincs közepén merevites. Annak idején én is félve tettem rá az akváriumot és fokozatosan terheltem hogy lássam, birja-e.

Az én bútorom is a megszokottnál vastagabb, tömörebb fából készült, felül vastag lappal, hátul viszont nálam is csak Furner lemez van. És én is arra gondoltam hogy hátul megerösithetnem.


100kg: a nagyobb akváriumba ugyanannyi aljzatot szeretnék tenni, mint amennyi a mostaniban van (25kg), ezzel sokat sporolhatok...


A mostani akvárium 25kg aljzat+ 15kg üveg+ ca 90kg víz = 130 kg


Az új lenne u.ugy 25 kg aljzat + 25 kg üveg + 180kg víz = 230 kg


Valamint úgy szamoltam, hogy a szekrény úgy, ahogy most van + 10 kg-mal meg tud birkózni, így jutottam a ca +100kg-nyi problémához.


A súly egy részének felfogását pedig úgy ertettem hogy például a szekrény mögött lenne egy merevites ami a talajon áll (a labai a szekrény alatt), a szekrény mögött végigfutó "testtel", majd a szekrenyre rasimulva pluszkent megtartaná az akit (tehát a merevites a szekrény felett de az akvárium alatt lenne).

2018. okt. 6. 23:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Megállapítottad, az ajtókkal. Fontos, hogy fából vagy bútorlapból illetve konkrétan milyen vastag az anyag? Ha a 100 kilónak a hasa alatt nincs egy vagy jobb esetben két alátámasztás (tehát össz 3 vagy 4 tartó) akkor a 100as is sok neki (nem még +10 vagy +100 kiló), ha az ajtók szorulnak akkor már meg volt a figyelmeztetés. Nem a furnéron múlik, hanem az alátámasztások számán és anyagvastagságán.


Én egyszerűen gyártatnék egy saját bútort neki, lehet 2x18-as bútorlapból is duplungolva, összeragasztva, szintezőlábakkal minden függőleges alatt, a súlyt a padlóig le kell vezetni minél több ponton. A mostani (esztétikus) átalakítása az extra függőleges tartókkal illetve a további vastagítással sem lenne jelentősen kevesebb.


A merevítést miből képzelted? Ha lábai lennének akkor nem szimplán szegletvasra/sarokvasra gondolsz…profilkeret? Hol lennének elől a szerkezet lábai, ha az aki hasa alatt lenne, vagy csak hátul (annak meg nem látom értelmét)? Profilkeretet szoktak fával burkolni, de egyrészt az ennek az inverz folyamata, másrészt ez a méret még nem feltétlen indokolja.

2018. okt. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Mondjuk kérdezz meg egy szakembert.
2018. okt. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy hátsó kerettel nem sokra mész, az csak hátul csinál valamit. Ha már most hajlik középen, akkor az egész testet kell alátámasztani.


Kell középre egy függőleges merevítés. De ne csak a szekrény tetejét kösse össze az aljával, mert akkor a szekrény alját fogja nyomni a teher, az fog hajlani, és együtt fog hajlani a tetejével.


Az alá is kell még 2 db láb, szintezhető bútorláb, hogy végső soron a talajra vezesd le közvetlenül függőlegesen a középen kapott terhelést.


Ha nem lehet középre telibe berakni egy elválasztót, tehát a szekrény teljes szélességében egy függőleges merevítést, akkor szerintem felejtsd el.


Nagyon összegányolva kívülről is meg lehetne csinálni ilyen kerettel, de akkor előre is kéne nem csak hátra, úgy, hogy azoknak is legyen saját lába, különben semmit nem ér, ha végülis csak a szekrényre vezetődik az összes súly, és a keretek tetejére is kéne még egy bútorlap.

Tehát kb. mint ha "ráhúznál" egy asztalt a szekrényre.

2018. okt. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

" akkor előre is kéne nem csak hátra,"


vagy a 2 oldalára, hogy az ajtók nyitásával ne legyen gond.

Tehát egy u alakú keret 3 oldalról, és a tetejére plusz 1 lap.

2018. okt. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia Bamboocha466!

Semmikèppen ne rakj rà egy nagyobb akvát,hogy ha már a kisebbnél is szorult az ajtaja!!!!☺

2018. okt. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Huh hát köszönöm mindki válaszát, mindenkinek ment a zöld kéz!


Kedves 3 as: nekem is egy új bútor tetszenek a legjobban, de a szobában egy bútor csoport van, aminek ez az akváriumot tartó is a tagja, és a férjem semmi áron sem engedi hogy ezt lecseréljem.😒

Miből képzeltem a merevitest: még nem olvastam semennyire sem utána, de hasraütes-szerüen valamilyen femtöl tudtam volna elképzelni. A lábait pedig oda képzeltem ahol a szekrény lábai is vannak, vagyis pontosabban a mellé, hogy kívülről ne nagyon lehessen látni. Ha nagyon érdekel milyen elvetemültsegek zajlanak a fejemben, szívesen lerajzolom. (Mondjuk szerintem ez csak mindkettönk idejébe kerülne, de el tudom képzelni hogy tudnál rajta nevetni).


Kedves 4 es: szerintem 1000kg+ is akvariumomban kifizetödö szakember fizetni. Ahol inkább az a kérdés hogy maga a ház elbírja e az adott súlyt.


Kedves 5 ös: én is nagyjából úgy képzeltem, mintha rahuznek egy asztalt, csak az asztal kicsit szürrealisabb lenne mint a megszokott.


Kedves 7- es: azt hiszem hallgatnom kell tanácsodra.😩

2018. okt. 7. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!