Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy kb 100 m3-es tóba milyen...

Toma781 kérdése:

Egy kb 100 m3-es tóba milyen hazai halat raknátok?

Figyelt kérdés
Kárászt mindenképpen szeretnék bele és ha lehet valami ragadozó halat is.
2018. okt. 10. 20:36
 1/9 Salx Narval ***** válasza:
Az attól függ, hogy hobbi vagy étkezési céllal tartanál halakat, esetleg is-is. Én valószínűleg a csapósügérnél és a gébeknél nagyobb ragadozót nem telepítenék és persze gondoskodnék prédahalakról is pl küsz, bodorka, vörösszárnyú keszeg, stb. Compókat és széles kárászokat is szívesen tartanék. Meg amit sikerülne beszereznem.:D Naphalakat és törpeharcsákat nem telepítenék mert félő, hogy túlszaporodnának. Teknőssel és gőtékkel is próbálkoznék. Mivel részemről csak elméleti a terv ezért bátran leírom, hogy apróbb védett halakat is tartanék.:D
2018. okt. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hobbi és étkezési célra is. Én arra gondoltam hogy a kárászt étkezési célra azon kívül pár ragadozóhalat hobbi célra és küsz meg razbóra a ragadozóknak prédahalnak. Őszintén én is gondoltam 1-2 védett fajra pl:durbincs. 1-2 ponty és csuki/süllő mennyire lenne jó ötlet?
2018. okt. 11. 10:44
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
Ha enni is szeretnél belőlük akkor olyanokat tarts amit szerettek és nem bántja a többit. Csukából vagy kicsiket nevelsz és akkor nem tudtok enni belőlük, ha viszont nagyobbakat akkor megeszik azokat is amiket te szeretnél.:D Én mondjuk nem igazán szeretem sem a pontyot, sem a csukát, de végtére is nem nekem kell szeretnem. Amúgy semmi közöm az étkezési céllal nevelt halak tartásához, fogalmam sincs mit hogyan kellene csinálni, hogy megérje.:D
2018. okt. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát igazából nem teljesen csak étkezési célt szolgálna csak ha éppen halat szeretnénk enni akkor ki fogunk egy párat és ennyi, de nagyobb részben csak hobbi lenne az étkezési cél az meg mellékes
2018. okt. 11. 16:32
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt is szeretném hogy ha szaporodnának ezért arra gondoltam hogy az első 1-2 évben amikor még csak telepítenem a halakat ragadozó halat nem telepítenék majd csak a 3-4. Évben
2018. okt. 11. 17:49
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Szabad kérdeznem milyen a tó szűrő és elfolyórendszere? A növényzete és legnagyobb mélysége is érdekelne, valamint az, hogy az alja fóliázott e? Azért ez már nem kicsi tavacska.
2018. okt. 12. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A tó még nincs kész, csak szeretnék előre megtervezni mindent, hogy később ne érjen meglepetés. A legnagyobb mélysége 2 méter lesz. Igen fóliázott lesz. A szűrőt még nem tudom és a növényzetet sem, de növényből sokat szeretnék, hogy árnyékolja a tavat és ne szaporodjanak el annyira az algák. Ha szűrővel kapcsolatban van ötlete akkor azt szívesen meg hallgatom.
2018. okt. 12. 08:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben a szűrő kifejezés nincs értelmezve, tisztító tó a jó kifejezés. Néhány fogalom a szakmából, természetes vízből beszerzett halak esetén: rezidens paraziták, kamionnyi gyógyszer és azok mellékhatása, időszakos kiszárítások. Nehézségek:Ragadozók territoriális harcai és kannibalizmusa (kivéva ha barrakuda), tenyészállatok különleges tápozása, hypofízis, szomszéd motoros permetezője. Előnyök:békabrekegés, szitakötők tánca, egészséges halhús, napozó lányok a parton.
2018. okt. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos mint írtam ekkora víz kezeléséhez nem értek.
2018. okt. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!