Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Békésebb természetű sziámi...

Békésebb természetű sziámi harcoshal hímet lehet együtt tartani gupikkal es neonokkal?

Figyelt kérdés
2018. okt. 11. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Neonnal kizárt! Én a guppit se erőltetném.
2018. okt. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Nincsen békésebb természetű.
2018. okt. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Más hőigény, eltérő áramlást igényelnek, egyébként lehet. 😆😆
2018. okt. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán.
2018. okt. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Tartani éppenséggel lehetne de én ezt nem nevezném ideális környezetnek. Valamennyi halra nézve de egyre biztosan kedvezőtlen lenne a köztes vízérték. A sima csapvíz valószínűleg a guppiknak kedvezne a többinek nem, a neonok fekete cser és huminsavas lágy vízét nem szeretnék a guppik. Ha valamelyiknek kedvezünk akkor azt a másikak kárára lehet csak megtenni. Törekedjünk legalább azonos földrészről származó halakkal társítani. Ezen túlmenően a kis guppi hímek legyezős farka kevés bettát hagy hidegen, de megeshet, hogy némelyiket nem ingerli ez sem.:D Én mindenképp lebeszélnélek erről a társításról, úgy értem, hogy egyiket sem tenném a betta mellé annak ellenére sem, hogy egy kellően nagy méretű akváriumban a vörös neonokkal valószínűleg ellenének. A kékek életét lerövidítené az állandóan 28 fokon tartott víz.
2018. okt. 12. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bamboocha466 ***** válasza:

Attól hogy most még békésebb természetű, meg később változhat. Az enyémet viselkedését hetekig tanulmanyoztam mielőtt megvettem volna. Öt akkor együtt tartották garnelakkal, és probléma nélkül megvoltak. Ez az állapot nálam is fennállt olyan 3 hónapig, majd a Betta ezt megunta és az összeset megette.


Ezen kívül, a legtöbbször nem a Betta okozza a problémát. Nem csak öt irritálja a guppik farka, hanem fordítva is, és valószínű, hogy a guppik meg-megtepkednek a Betta úszójat. (Saját tapasztalat: endler guppi ivadekokat tettem a Betta hoz, és az egyik 2-3 hetes hím "megtámadta" a bettát. Hát nevetséges volt, ahogy a kis 3-4 mm-es hal a nagy bettát csipkedte. )


Vörös neonokkal tarsithatnád, de ehhez nagy akvárium kell, és szinten nem nagyon ajánlom. Én is egy vörös neon csoporttal tartom az enyémet, de a neonok játékos szórakozásból meg-megcsipkedik a bettát, és neki nem éppen ideális. (Itt is egy példa, hogy hiába a Betta maga szelídebb, a többi hal viszont nem.)

2018. okt. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Igen a guppik nagyon eltudnak szemtelenedni, ha nem bántják őket.:D Kezdő koromban nem hittem el amikor azt olvastam, hogy a vitorlások csápjait is megcsipkedhetik, de bizony ezt tették, sőt a nőstény vitiket láthatóan zavarták. Pár hónap elteltével a felnőtt hímnél is bepróbálkoztak ami kapásból három guppi életébe került, ettől fogva vadászott rájuk, akkor vettem meg a harmadik akváriumomat.:D
2018. okt. 13. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!