Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért csinálja ezt a páncélosh...

Miért csinálja ezt a páncélosharcsám?

Figyelt kérdés
Az egyik páncélosharcsám (2 en vannak) össze vissza fel le az akvárium egyik végéből a másik végébe gyorsan úszik mint aki meg van bolondulva a társa nem csinálja ezt ő teljesen nyugodt az aki 40 literes egy Pacific P-F 302 szűrővel és egy atman légpumpával. Mi lehet a baj? Rajtuk kívül még van 4db guppi.
2018. okt. 13. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Az hogy egy rajhalat tartasz túl kicsi akváriumba. 6-8 példány érzi jól magát, legalább 60-70 literes akváriumban.
2018. okt. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Mióta vannak meg a harcsák? Amúgy teljesen igaza van az előttem írónak de gyanítom, hogy más probléma is van. Én sem szoktam egy raj harcsát megvenni csak ha nem számíthatok szaporulatra, ez nem feltétlen ok a viselkedésére és egyenlőre az akvárium mérete sem okozhat ekkora stresszt. Az biztos, hogy nem tetszik neki valami. Milyen harcsa mert ekkora helyre max 5-6db törpe páncélos mehetne. A nagyobbaknak szűk a hely pláne, hogy rajban szeretnek lenni. Valamit írjál az akváriumodról, felszerelésről, karbantartásról, vízcserékről, növényekről stb.
2018. okt. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Corydoras julii pancélosok vannak benne heti 30% vizcsere van és közepes mennyiségű növény
2018. okt. 16. 09:02
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Hát igen, nekik(5-6db) járna 80-100 literes akvárium, árnyékadó növényekkel és homokos vagy 1-3mm szemcseméretű talajjal. Arra gondoltam, hogy talán túl világos az akvárium,vagy nincsenek bújónak szolgáló mohás gyökerek, esetleg szokatlan az új hely, mármint ha nemrég vetted. Egy kevés tőzegkivonat is sokat segíthet a közérzetén. Valamit kezdened kell velük, mert ekkora helyen nem lesznek hosszú életűek, pláne társak nélkül. 40-literben egyet sem szabadna tartani ezekből a harcsából.
2018. okt. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már hirdetem őket meg a lámpát lejjebb hajtottam meg vettem egy kicsi vasfát amiből oldott ki ilyen tőzeg meg vettem egy fél kókuszt bujkálónak.
2018. okt. 16. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!