Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja?

Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Mi lehet a baja a mollynak?

Tegnap előtte este lettek telepítve a halak az aksiba.Megvolt az 1honap járatás,vízteszt(csepp)

Minden úgy ment ahogy azt kell.

Miután be lettek rakva bebujt az egyik díszbe és ma először jött elő de már így

Mi lehet vele?

A víz a tökéletes nitrit 0 ,nitrát normális tényleg minden jó.

Segítsetek, mi lehet ez betegség? vagy valami más?


[link]


[link]



2018. okt. 14. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..


Felesleges még egyszer megkérdezni, de képek alapján most már sajnos döglődik. Elképzelhető hogy betegen, legyengülve került már hozzád.

2018. okt. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen tudom, csak normális választ nem kaptam meg rá

És nyilván ha tudom meg szeretném menteni es nem végignézni ahogy szenved

De akkor gondolom vege szegénynek

2018. okt. 14. 20:12
 3/11 anonim ***** válasza:
Honnan van a víz? A nitrát csak 1 dolog.
2018. okt. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Látom : halak, ha csak ő ilyen akkor lehet szállításnál megnyomódott.
2018. okt. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Megbízható halas ismerősöm van és bent a boltban lett tesztelve 1honap járatás után.

Minden megfelelő.

Itthoni vizteszten is minden jó :)

2018. okt. 14. 20:17
 6/11 A kérdező kommentje:
Azon is gondolkodtam, hogy lehet a halasban véletlenül hozzá nyomták a hálóval az üveghez miközben ki lett horgászva?
2018. okt. 14. 20:20
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyszerre telepítetted be az összes halat, ráadásul olyanokat, amelyeknek hosszú távon nem megfelelő az akváriumod mérete. Valószínűleg nem volt elég érett a szűrő ekkora terhelés feldolgozására->ammóniamérgezés
2018. okt. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Skid05 ***** válasza:
Ha esetleg el is árulod a tökéletes vízértékeket (nitrát, kH), akkor tisztábban látunk. Ha rásegítettél a bacik szaporodásának (bacikultúra+bomló kaja) a bejáratás alatt, akkor nem gondolnám, hogy ennyi hal egy a gyomrában 0.4dm3 szivacsot rejtő Eheim által felügyelve 2 nap alatt fatális ammóniaértéket produkált volna. (Brutális túletetést nem feltételezve.) Ezt a boltban szedte össze, viszont őt már nem kell visszavinned.
2018. okt. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen rá segítettem kb 4et raktam bele és 2db baktérium tápot azalatt az 1hónap bejáratás alatt.Etetni még csak ma etettem mondták, hogy aznap és másnap még ne etessek szóval a túl etetés kizárva.

Akkor valószínűleg így hozhattam már szegényt :/

2018. okt. 14. 22:08
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Lehet, hogy csal a kép de én ezt a halat túl soványnak látom, nagy eséllyel betegen hoztad el. Valószínűleg az utolsó döfést a szállítással járó stressz és a vízértékek megváltozása okozta ( nem feltétlenül a rosszabb a vized, csak némileg eltérő ) . Természetesen egészséges mollikat sem tarthatsz ekkora helyen. Ezt meg szegényt tedd, szó szerint jeges vízbe.
2018. okt. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!