Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Rózsalazaccal tartható garnéla?

Rózsalazaccal tartható garnéla?

Figyelt kérdés

Red cherryre vagy gondoltam majd a leendő halak mellé, csak nem tudom hogy mennyire ennék meg a halak a garnélákat, vagy azok ivadékait.


Esetleg az a megoldás is képben lehet, hogy először a garnélák kerülnek be, egy pár db, és a halak betelepítésével várok addig míg az első generáció fel nem nő.



2018. okt. 14. 22:39
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
Bizonyára a garnéla ivadékokra vadászni fognak, hiszen a természetes élőhelyükön is hasonló méretű zsákmányállatokat fogyaszt. Ezzel nincs is baj, hiszen elég szaporák és egy jól növényesített nagyobb 80-100-literes akváriumban mindig maradna életben elég, pláne ha mohaféléke is telepítesz. A kérdés az, hogy a felnőtt garnélákat mennyire stresszelné egy raj (10-12) éhes lazac akik a kicsinyeikre vadásznak. Én nagyobb testű garnélákkal társítanám mondjuk amanokkal, igaz, hogy azok nem szaporodnának de kisebb eséllyel stresszelnék őket a halak és jóval hosszabb ideig élnek. Sötét talaj dús növényzet,úszók-lebegők is, gyökerek, mohák mellett talán a Red cherry-k is meglennének, de nem vagyok benne biztos. Minden esetre én akkor próbálkoznék csak ha szükség esetén a garnikat áttudnám tenni egy külön akváriumba.
2018. okt. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!