Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Öngyilkos alakulat?

Niikah kérdése:

Öngyilkos alakulat?

Figyelt kérdés
Miért ugrálnak ki a halak az aksiból? Elsőnek a betta, most meg az ajándékba kapott guppi... venni fogok tetőt, de szoktak ugrálással szórakozni, vagy nem tetszik nekik valami? :/ Sose látom, de ma mutattam meg anyóséknak az új halakat, és viccelődtünk az öngyilkos bettán, hogy már kétszer túlélte (a guppik nem), rá pár órára, hogy elmentek, etetésnél látok 4-et a szőnyegen... teszem hozzá 2 hete vannak meg, egyik se csinálta ezt. Help me :(

#hal #furcsa #guppi #öngyilkosmiafrancvanmárezekkel:(
2018. okt. 21. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, hogy miért csinálják, szerintem ösztön lehet, mert a tavakban is szoktak ugrálni.

Nekem mikor voltak, néha egy-egy nekem is kiugrott, de gyorsan szereztem rá tetőt (ill. egy nagyobb akváriumot) és megszűnt

2018. okt. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak ugrálós halak, a betta pont nem az. Garantáltan rossz tartási körülmények, és kicsi akvárium. Pl hogy a betta alapból nem jó társítás a guppival, mert potenciálisan ellenséget lát benne a szép nagy farokúszója miatt. Más halak is vannak? És ezekből hány darab? De a legfontosabb, hány literes az akvárium?
2018. okt. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nekem pont egy másik kommentemre ajánlotta privibe egy pasi hogy guppit rakjak mellé :( Mert a boltos meg összerakatta velem a betta nőstényeket a hímmel (hogy megvegyem)... már nem tudom mitől kérjek tanácsot... Egy nőstény betta meg most 3 hím double sword endler. 54 lityi.

És akkor a tetőbe nem verik be a fejüket?

2018. okt. 21. 19:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindig interneten tájékozódj olyan oldalakról, amik ezzel foglalkoznak. Pl [link] vagy [link]

Egyébként nem lenne túltelepítve, de stresszelhetik egymást. A bettát amúgy is csak úgy tarthatod hogy le van fedve az akva, mert megfázik.

2018. okt. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bamboocha466 ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért ugrálnak, mert rosszul érzik magukat. Ha csak a Betta ugrálna, lehetne azért mert túlsagosan fodrozodik a víz, de abból kiindulva, hogy guppik is ugrálnak, valószínűleg valami más nem stimmel a vízzel.


Milyen gyakran cserelsz, és mennyi vizet?

Mekkora a víz hőmérséklete? Illetve egyéb paraméterei (ph, no3, no2 [ ezek nagyon fontosak] esetleg gh,kh)?

2018. okt. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!