Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti hogyan cseréltek vizet az...

Ti hogyan cseréltek vizet az akváriumban?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi kinek mi a saját bevált módszere vízcserére. Ugye a cserélő vizet vagy pihentetni, vagy folyadékkal klórtalanítani kell, ki ki hogyan oldja ezt meg? Én sajnos elég sokat cserélek, heti 3 x 25-30%-ot, ezért van, hogy kimarad a pihentetés ha elfelejtem előző nap, meg valljuk be rondán is néz ki két nagy vödör a szobában. Van ennek megkönnyítésére módszeretek? Ki heti hányszor, mennyit cserél?

2018. okt. 27. 08:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mekkora az akvariumod? Milyen szűrő van hozza? És mi indokolja a heti 3 vízcserét? Szerintem sok. Heti 20-25% megfelelő :)
2018. okt. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Már nincs akváriumom, de amíg volt nem csináltam nagy ügyet belőle. Annyi, hogy kútivizet használtam és vártam, hogy a hőfok egyforma legyen. Kb. 3 hetente cseréltem, sose lett egy halnak se baja. Igaz, "strapabíró" halaim voltak, nem kényes fajták.
2018. okt. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

De akkor nem hagyjátok pihentetni a vizet? Arra gondoltam hogy veszek egy 30literes hordót, és abban hagyok mindig állni vizet, de az sem a legszebb látvány.

70 liter az akvárium, 10x/óra elméleti vízforgatással, de az a két hal (plattik) ami benne van elég sok mulmot képez és eléggé zavar ezért ha tudom, egy csővel eltávolítom ahol látom, azt szeretem ha tiszta a víz, és így szó szerint nincs alga az akváriumban.

2018. okt. 27. 09:12
 4/16 A kérdező kommentje:
de amúgy ha nincs olyan sok mulm, van, vagyis volt, hogy csak heti 2x cseréltem, mostanában sajnos többet kell valamiért.
2018. okt. 27. 09:13
 5/16 Bamboocha466 ***** válasza:
100%

A pihentetest nem igazán szabad elhanyagolni, föleg hogyha ilyen gyakran cserelsz vizet.


Én sok-sok növényt telepítettem mindkét akváriumomba, így elértem hogy kicsit ritkábban kelljen vizet cserélném.

A 30 literesben hetente egyszer cserélek 8 liter vizet, a 120 literesben 2 hetente 20 litert. Mindig tesztelem a víz no2 ill no3 szintjét, is néha előfordul, hogy a nagyban a vízcseret +1 héttel ki tudom tolni.


Én fürdés után a vödröket a kádban hagyom, ott nem zavar senkit, másnap este/délután pedig megy a vizcsere, szükség esetén felmelegitem, hogy csak 1-2°c külänbseg legyen az új és a régi víz között.


A kis akváriumban garnélák is vannak, akikre betegesen vigyázok, így a leszürt vizet literenként öntöm ki, és közben alaposan atnezem hogy van e benne baby-garnela 🤓.


Néha túl sok vizet szívok le, és adok hozzá némi friss csapvizet (de ezt csak azért teszem meg, mert nagyon nagyon kevés chlort tartalmaz a csapvizünk). Hogyha több mint 20% friss vízzel kéne higitanom az allottat, akkor inkább felreteszek újra vizet, és csak másnap öntöm az akváriumba.


Vizleszivaskor szoktam mulm-szivozást csinálni, illetve akkor szoktam a növényeket megnyirni.

2018. okt. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 kzs ***** válasza:

Az az igazság, hogy minél nagyobb egy akvárium, annál könnyebb ápolni.


Nekem 200 literes az aksim, havonta cserélem kb. a felét. Mégpedig úgy, hogy van - külön erre a célra - olyan akváriumom, amiben semmi más nincs, csak csapvíz. Ezt porlasztani szoktam, mivel a levegőforgatásnak van egy jótékony hatása: egysejtűek kevésbé telepszenek meg benne.


Vettem egy ozmóberendezést is, nem volt drága.

Vízcserekor fele-fele arányban alkalmazok ozmó- és csapvizet.

--------------

Kérdező: neked alapvetően 2 problémád lehet:

1. Túl kicsi az akvárium, nem tud beállni a víz

2. Túletetsz, és a maradék felgyűlik az aljzaton.

2018. okt. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Én havonta csinálom az aksitisztítást, hetente pedig a szivacsszűrőt mosom ki langyos vízzel a csap alatt. Havonta a felét szívom le, az akváriumom 50 literes.


Amúgy szivárványos guppyjaim vannak, de ezek az túlnemesített, "túl szép" változatok, amiknél a nőstény és a hím is díszes. Nagyon szépek, sőt, szépségesek(zöldes, kékes, pirosas dísztarkázatú halacskák).

2018. okt. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ja lemaradt(a szivárványos guppys vagyok): Antiklórt teszek a vízbe, MIKOR MÉG NEM az akváriumba, csak a tisztításhoz használt vödörbe van. Onnan egy kicsi kancsóval merem bele, a gumicsővel leszívott víz helyébe.


Szóval lehet kapni antiklórt, próbáld ki, biztos be fog válni!!!

2018. okt. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 kzs ***** válasza:

@ Előbbi


Jó az antiklór, de csak annyit csinál, hogy a klórt kivonja a vízből. Ezt te is meg tudod csinálni: egy külön akváriumot tele öntesz vízzel, és bele teszel egy szűrőt. Kb. 24 óra alatt eltávozik a klór.


Kezdetben látszólag nagyobb beruházás (akvárium, belső szűrő), de később megtérül.

2018. okt. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hetente cserélek a négyből három akváriumban, a 200-asban 40 litert, a 100asban 20 litert, az 54-esben 10 litert, a 30asban pedig hetente kétszer öt litert. Mindig egy napot pihentetem, igen, nem túl szépek a vödrök de most estétől másnap délutánig bírja már ki a nép. Valakinél olvastam hogy szokott néha friss vízzel pár litert utána tölteni, na ilyen nálam is van, de úgy gondolom hogy pl a 200 literesnél nem kottyan meg hogy elszámoltam magam és 3 literrel kevesebb az állott víz, így azt friss vízzel pótolom. :)

Szerintem kérdező valamit nagyon nem jól csinálsz, mert 70 literben elég lenne a heti egyszeri csere, főleg két plattival. Nem tudom hogy tudnak ennyi mulmot termelni.

2018. okt. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!